integer.pl

integer.pl

Grupa Integer.pl, właściciel operatora pocztowego InPost, zamierza poszerzyć ofertę o usługę odbioru żywności w paczkomatach. W 2015 roku paczkomaty zostaną rozbudowane o moduły umożliwiające przechowywanie żywności.

W nowy projekt Grupy Integer.pl zostanie zaangażowany partner technologiczny oraz duży gracz z branży e-commerce. Prowadzone są rozmowy z kilkoma partnerami detalicznymi, a współpraca zostanie nawiązana z tym, kto zaproponuje najlepsze warunki, podaje www.portalspozywczy.pl.

Paczkomaty na żywność w Polsce

Nowa technologia do przechowywania żywności w paczkomatach zagwarantuje możliwość dostawy nieograniczonej liczby produktów spożywczych, w tym towarów chłodzonych oraz mrożonych. Dostarczana za pomocą paczkomatów żywność zostanie zabezpieczona tak, że wykluczone zostanie rozmrożenie lub uszkodzenie produktów. Za pomocą nowych paczkomatów, klienci będą mogli odebrać zakupy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Rozwiązanie proponowane przez Grupę Integer.pl jest wynikiem badań rynku, które wskazują, że w krajach rozwiniętych duże sieci handlowe osiągają najlepsze wyniki sprzedaży za pośrednictwem Internetu. We francuskich sklepach Carrefour klienci mogą odebrać swoje zakupy w przeciągu 2 godzin od momentu złożenia zamówienia. W przypadku, gdy zakupy nie zostaną odebrane we wskazanym czasie, są przeznaczone na straty, bez względu na to, że zostały wcześniej opłacone przez klienta. Paczkomaty na żywność będą stanowić alternatywę dla odbioru zamówień w punktach sieci handlowych.

440% wzrostu w ciągu 2 lat

Sieć paczkomatów InPost obejmuje obecnie 1300 lokalizacji. W 2015 roku na terenie Polski zostanie zainstalowanych 600 nowych paczkomatów. “Zgodnie z naszymi najnowszymi danymi dynamika liczby paczek w 2014 roku w porównaniu z rokiem 2012 przekroczyła 440%. Zamierzamy kontynuować dotychczasowe tempo wzrostu i systematycznie powiększać nasz udział w rynku przesyłek” – powiedział Ireneusz Kazimierczyk, prezez zarządu InPost Paczkomaty. Grupa Integer.pl za kilka lat ma zamiar wyprodukować 2-3 razy więcej paczkomatów. Z 5,5 tysiąca paczkomatów, ich liczba ma wzrosnąć do 12-16 tysięcy.

Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl szacuje, że opcja dostarczania żywności za pomocą paczkomatów będzie tańsza, szybsza i bardziej komfortowa, niż formuła click and collect lub dostawa do domu. “Nawet na bardzo zaawansowanych rynkach wciąż brakuje operatora, który pod jednym dachem zapewni szybkie, wygodne i atrakcyjne cenowo dostawy produktów zamówionych online na rynkach krajowych i międzynarodowych, uwzględniając nie tylko doręczenie kurierskie do drzwi, ale także rozbudowane sieci click and collect, usługi paczkomatowe, dostawy next day czy produktów spożywczych. To są właśnie przewagi konkurencyjne, które będziemy wprowadzać jeszcze w tym roku nie tylko w Polsce, ale także w krajach, w których działają Paczkomaty InPost” – powiedział.