Galeria Neptun
Galeria Neptun

25 kwietnia, nastąpi uroczyste otwarcie starogardzkiej Galerii Neptun. Będzie to pierwszy taki obiekt w stolicy Kociewia.

– Galeria Neptun to efekt ciężkiej pracy wielu osób. Przed nami wielkie otwarcie. Już w sobotę pierwsi klienci będą mogli sprawdzić przygotowaną dla nich ofertę i wspólnie z nami świętować ten wspaniały moment – mówi Agnieszka Owsicka, dyrektor Galerii Neptun.

Galeria Neptun powstała na terenach po byłej fabryce obuwia „Neptun”, zlokalizowanej w samym centrum miasta, przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II. Swoim zasięgiem obejmuje około 200 tys. osób, głównie mieszkańców powiatów: starogardzkiego, kościerskiego, tczewskiego i chojnickiego. Całkowita powierzchnia najmu tego nowoczesnego, trzypoziomowego obiektu handlowego wynosi 25 tys. mkw.

– Po kilku latach intensywnych prac zamykamy nareszcie największy w Starogardzie Gdańskim plac budowy. Otwieramy największe i najbardziej nowoczesne centrum handlowe w mieście i regionie. Liczymy, że w ostatni weekend kwietnia wokół inwestycji stworzymy wspólnie odpowiedni klimat, który zostanie z nami na długo – podsumowuje Tomasz Pastwa, przedstawiciel Inwestora.

Galeria Neptun pomieści łącznie około 100 najemców. Na klientów będzie czekać szeroka oferta marek odzieżowych i obuwniczych, a także wiele innych punktów zakupowych i usługowych. Całość oferty sprzedażowej będzie uzupełniona przez strefę rozrywkowo – wypoczynkową, w skład której wejdzie kino CinemaCity z sześcioma salami, plac zabaw Jupi Park oraz siłownia i klub fitness.

Na parkingu podziemnym zmieści się ponad 600 samochodów. Z racji swojej dogodnej lokalizacji nowa galeria handlowa pozwala na szybki dojazd z każdej części miasta.

Deweloperem jest Galeria Neptun sp. z o.o. sp. k. Generalnym wykonawcą jest firma Dekpol sp. z o.o. Galerią Neptun zarządza Savills sp. z o. o., natomiast działaniami w zakresie komercjalizacji kieruje Cushmann& Wakefield Polska sp. z o. o.