bitbay kryptowaluta bitcoin zabka

BitBay, polska giełda umożliwiająca handel cyfrowymi walutami Bitcoin i Litecoin, nawiązała współpracę z ogólnopolską siecią sklepów Żabka i Freshmarket.

Użytkownicy giełdy BitBay mogą już korzystać z nowej opcji zasilania konta i w szybki sposób zakupić Bitcoiny oraz Litcoiny. Wystarczy udać się do jednego z ponad 4 tys. sklepów sieci Żabka oraz Freshmarket i na miejscu dokonać wpłaty, gotówką lub kartą płatniczą. Można to zrobić nie posiadając nawet zweryfikowanego konta na platformie BitBay.

Kryptowaluty w sklepie spożywczym

W celu dokonania wpłaty gotówkowej, wystarczy w panelu BitBay wybrać opcję „Wpłaty”, a następnie z górnego menu po lewej stronie wybrać PLN. Sposób dostępnych możliwości wpłat należy wybrać „Wpłata gotówkowa”, wprowadzić kwotę i wydrukować kupon wpłaty. Za pomocą tego kuponu można dokonać wpłaty w dowolnym sklepie Żabka lub Freshmarket. Przy pierwszej wpłacie może być konieczne wypełnienie w sklepie formularza rejestracyjnego KIK.

Operator sieci Żabka zastrzega sobie do 3 dni roboczych na czas realizacji wpłaty, jednak w praktyce są one księgowane nawet w ciągu kilkunastu minut (także w weekendy). Pozwala to na bardzo szybkie zasilenie konta BitBay.

zabka freshmarket bitbayGiełda BitBay od wpłaty pobiera prowizję w wysokości 3% wartości wpłaty. Prowizja, jaką pobiera sklep Żabka od wpłaty wynosi jedyne 1,89 PLN do kwoty 500 złotych, w przypadku Freshmarket 0,99 PLN do kwoty 500 złotych. Powyżej tej sumy, opłata wynosi będzie 0,4% wartości wpłaty.                                                         .

Ekspansja BitBay

Giełda BitBay powstała w 2014 roku. Od niedawna platforma dostępna jest w nowej, ulepszonej wersji. Obecnie liczba zarejestrowanych użytkowników BitBay sięga ok. 20 tys..

“Zależy nam na przyciągnięciu nowych użytkowników, zwłaszcza inwestorów indywidualnych korzystających obecnie z rynku Forex. Chodzi nam o graczy zarówno z Polski, jak i z zagranicy” – wyjaśnia w rozmowie z redakcją Evigo.pl Sylwester Suszek, prokurent spółki BitBay.

“Reklamujemy się na zagranicznych rynkach, bierzemy udział w branżowych targach, jesteśmy również głównym sponsorem Ambasady Bitcoin w Amsterdamie” – opowiada Sylwester Suszek. Dodaje, że pewnym utrudnieniem jest brak krajowych przepisów dotyczących handlu kryptowalutami. “Dlatego sami, wraz z innymi graczami na rynku, tworzymy przepisy i regulacje w tym zakresie oraz dbamy o bezpieczeństwo tego rynku” – dodaje Sylwester Suszek.

Na razie BitBay nie zamierza wprowadzać do obrotu innych kryptowalut. “W tym momencie to zbyt ryzykowne, nie mają one wystarczająco mocnego ugruntowania na rynku” – przyznaje Sylwester Suszek.