Gemini Park Bielsko-Biała
Gemini Park Bielsko-Biała

Zarządca Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała, ponownie poszerzy ofertę rozrywkowo-rekreacyjną, wykorzystując w tym celu tereny zielone znajdujące się przy obiekcie.

W tym sezonie pojawią się zarówno atrakcje, które w zeszłym roku cieszyły się największą popularnością, jak również zupełnie nowe, dedykowane wszystkim grupom wiekowym.

9 kwietnia 2014 r. w bielskim Gemini Park, którego właścicielem jest krakowska spółka Gemini Holding, zakończyła się rozbudowa. W jej trakcie zreaalizowany został innowacyjny pomysł, polegający na uzupełnieniu tradycyjnej oferty handlowo-rozrywkowej poprzez aranżację terenów zielonych wokół obiektu pod unikatową na skalę regionu bezpłatną ofertę rekreacyjną na wolnym powietrzu. W ubiegłym roku w okresie wiosenno-letnim zaaranżowana została tam plaża z boiskiem do siatkówki, nowoczesny plac zabaw typu małpi gaj, oraz basen z kulami do zorbingu. Teren ten stał się miejscem takich imprez, jak m.in. turniej siatkówki plażowej Gemini Cup, otwarte zajęcia fitness i zumby na świeżym powietrzu, animacje i zabawy dla najmłodszych, czy wielkie wspólne grillowanie pod koniec wakacji. W zimie zaś w miejsce plaży pojawił się jedyny w mieście, sztucznie naśnieżany tor tubingowy.

– Udostępnienie tych atrakcji spowodowało, że zainteresowanie naszym obiektem znacząco się zwiększyło, co udowadniają osiągnięte w lipcu i sierpniu ubiegłego roku rekordy odwiedzalności. Zakupy w bielskim Gemini zrobiło wtedy ponad 800 tys. klientów – komentuje Krzysztof Brączek, dyrektor Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała. – Chcemy rozszerzać ten trend, zwłaszcza że tego typu atrakcje wprowadziliśmy jako pierwsi w regionie i wierzymy, że dalszy rozwój oferty rozrywkowo-rekreacyjnej w kreatywny i oryginalny sposób przyciągnie do nas kolejnych zadowolonych i lojalnych klientów. W planach na przyszły rok mamy stworzenie unikatowego Eko Parku, który jest projektem rozrywkowo-edukacyjnym i zakłada stworzenie nowoczesnego parku zabaw dla dzieci, złożonego z elementów wyprodukowanych tylko z naturalnych komponentów – dodaje Krzysztof Brączek.

W tym sezonie w strefie rekreacyjnej pojawi się jeszcze więcej atrakcji, niż w roku ubiegłym. Ponownie przygotowana zostanie plaża wraz z boiskiem do siatkówki, gdyż w zeszłym roku cieszyły się one ogromną popularnością wśród bielszczan i stały się jednymi z popularniejszych miejsc wakacyjnego wypoczynku w mieście. Wśród atrakcji im towarzyszących z pewnością pojawią się liczne gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez profesjonalnych animatorów. Dodatkowo park zostanie wyposażony w nowe udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych. Aby dodatkowo wypełnić wakacyjne weekendy najmłodszym, w lipcu i sierpniu w każdą sobotę będą organizowane zabawy i animacje dla dzieci pod nazwą „Letnia Akademia Gemini”. Gemini Park rozpocznie również cykl imprez promujących wspólne, rodzinne spędzanie czasu i spożywanie posiłków.

– Po zakończeniu rozbudowy Gemini Bielsko-Biała, to właśnie całe rodziny z dziećmi stały się naszą główną grupą docelową i to z myślą o nich planujemy nie tylko ofertę handlową, ale i rozrywkowo-rekreacyjną. Stąd szczególnie ważnymi dla nas eventami są te dedykowane wszystkim członkom rodziny. Już 2 maja zainaugurujemy wspólnie sezon grillowy, organizując w Gemini wielkie Majówkowe Grillowanie – mówi Anna Dworak, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Bielsko-Biała.

– Ponadto chcemy wśród okolicznych mieszkańców promować trend targów śniadaniowych, który dotarł już do większości dużych miast w Polsce i cieszy się tam ogromną popularnością, a my wprowadzimy go do Bielska-Białej jako pierwsi. Przez całą wiosnę i lato, w każdy weekend w godzinach porannych, na naszym terenie rekreacyjnym będzie odbywała się Beskidzka Przystań Śniadanie. Podczas niej będzie można w rodzinnej atmosferze zjeść wspólnie smaczne i zdrowe posiłki, złożone z produktów od lokalnych dostawców i producentów żywności, których będziemy poprzez to wydarzenie mocno wspierać i promować – dodaje Anna Dworak.

W Gemini Park Bielsko-Biała niedawno otwarty został największy w regionie klub fitness – Be Fit. Aby umożliwić klientom zapoznanie się z jego ofertą, przez całą wiosnę i lato instruktorzy zorganizują na terenie rekreacyjnym przy bielskim Gemini specjalną otwartą strefę fitness. Organizowane będą w niej m.in. zajęcia z jogi czy aerobiku. Każdy będzie mógł skorzystać z bogatej oferty zajęć sportowych, jak również bezpłatnie poćwiczyć pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej.

– W obecnie obowiązującym trendzie „otwierania” centrów handlowych na zewnątrz, gdy coraz częściej zaczynają one pełnić funkcje społeczne, stają się miejscami spędzania czasu wolnego; przemyślana strategia oferty rekreacyjnej i rozrywkowej jest szczególnie istotna. Chcemy stale się rozwijać i podnosić jej jakość, wierząc, że tylko bycie „o krok do przodu” przed innymi zapewni nam sukces, którego oczekujemy, a także w istotny sposób przyczyni się do wzmocnienia wizerunku bielskiego Gemini jako miejsca rodzinnych zakupów i rozrywki – podsumowuje Anna Dworak, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Bielsko-Biała.