Intermarché
Intermarché

Pierwszy sklep Intermarché w Starogardzie Gdańskim rozpocznie oficjalnie działalność 25 kwietnia br. Nowy supermarket będzie zlokalizowany w Galerii Neptun.

Nowy sklep

– Chcąc odpowiadać na potrzeby mieszkańców Starogardu Gdańskiego, nasz supermarket będzie wyróżniał się na tle konkurencji, charakteryzując się szeroką i różnorodną gamą asortymentową. Znajdą się w niej produkty marek własnych sieci jak i produkty delikatesowe. Polecamy także wyroby wędliniarskie wytwarzane bezpośrednio na terenie marketu oraz wypieki lokalnych piekarni i cukierni. Wierzymy, że każdy znajdzie w naszym Intermarché coś dla siebie. Ponadto w dniu otwarcia w sklepie odbędą się konkursy, animacje oraz degustacje na które serdecznie wszystkich zapraszamy – podkreśla Marek Izdebski, właściciel supermarketu Intermarché w Starogardzie Gdańskim.

Supermarket Intermarché w Starogardzie Gdańskim zlokalizowany będzie przy ulicy Pomorskiej 7, w Galerii Handlowej Neptun. Całkowita powierzchnia sprzedaży wynosić będzie 1524 mkw. Sklep otwarty będzie od poniedziałku do niedzieli. Do dyspozycji klientów będzie 7 kas, w których akceptowane będą płatności bonami Grupy Muszkieterów, a w przyszłości także Sodexo. Na zmotoryzowanych klientów czekać będzie 650 podziemnych miejsc parkingowych. Ponadto wśród dostępnych usług będzie możliwość płatności rachunków.

Inwestycja tej sieci spożywczej przyniesie regionowi wiele korzyści: ponad 60 miejsc pracy, a w związku z bezpośrednią rejestracją punktu sprzedaży w Starogardzie Gdańskim do kasy gminy będzie trafiać podatek dochodowy od osób prawnych oraz od nieruchomości. Firma rozwijać będzie również współpracę handlową z lokalnymi dostawcami, których produkty będą miały szansę znaleźć się w ofercie sprzedażowej marketu.

Grupa Muszkieterów

Intermarché to sieć sklepów spożywczych działająca w ramach Grupy Muszkieterów – największej w Polsce sieci franczyzowej w kategorii supermarketów spożywczych oraz typu „dom i ogród” (Bricomarché).

Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 220 punktów sprzedaży Intermarché i 110 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w trzech magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie prawie 14 tys. osób, w tym blisko 11 tys. w ramach sieci Intermarché. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska.

Muszkieterowie są obecni w 5 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii, oraz Serbii. W 2014 roku Grupa w całej Europie wygenerowała obroty na poziomie przekraczającym 40 mld euro.