Centrum Beaugrenelle w Paryżu
Centrum Beaugrenelle w Paryżu

Francuskie Beaugrenelle, inwestycja firmy Apsys, otrzymało nagrodę dla „Najlepszego Europejskiego Centrum Handlowego” w kategorii dużych obiektów.

Centrum Beaugrenelle

To trofeum jest wyrazem największego uznania dla osiągnięć Beaugrenelle, które odnotowuje świetne wyniki i jest laureatem wielu nagród. To już drugi raz, gdy Apsys został uhonorowany europejską nagrodą przyznawaną przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych (ICSC). Pierwsza była łódzka inwestycja Apsys – Manufaktura, której nagrodę przyznano w 2008 roku.

Centrum Beaugrenelle będące paryską inwestycją Apsys zostało laureatem nagrody w kategorii nowych, dużych obiektów w konkursie „European Awards”. Już w momencie otwarcia Beaugrenelle stało się obowiązkowym punktem na mapie zakupów w Paryżu, miejscem w którym spotykają się nie tylko Paryżanie, ale także osoby spoza miasta oraz turyści. Potwierdza to liczba ponad 16 mln klientów, którzy odwiedzili centrum od momentu jego inauguracji w październiku 2013 roku.

– Tytuł „Najlepszego Europejskiego Centrum Handlowego” to wyraz największego uznania dla firmy Apsys i jej pracowników, prawdziwych pasjonatów przestrzeni detalicznych, jak również dla wszystkich partnerów firmy, dzięki którym Beaugrenelle jest projektem niepowtarzalnym i wyjątkowym. Beaugrenelle uosabia to, co najlepsze w Paryżu. Jestem dumny, że ten wyjątkowy obiekt przyczynia się teraz do wzrostu znaczenia Paryża na arenie międzynarodowej, jak również całej branży nieruchomości we Francji – mówi Maurice Bansay, założyciel i prezes zarządu Apsys.

Spółka Apsys

Apsys jest globalnym operatorem w branży centrów handlowych obecnym w Polsce od 1996 roku. Firma, działając jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości, świadczy kompleksowe usługi zarówno dla centrów należących do spółki, jak również tych pozostających jedynie pod jej zarządzaniem.

Firma realizuje swoje projekty z poszanowaniem zasad środowiska naturalnego, z uwzględnieniem społecznego kontekstu oraz specyfiki miejsca i jego historii. Tworzy obiekty unikalne, kulturowo i społecznie inspirujące.

W Polsce Apsys zarządza 20 centrami handlowymi zlokalizowanymi w 13 największych miastach; ich całkowita powierzchnia najmu wynosi ponad 700 tys. mkw. Obecnie spółka prowadzi prace budowlane swojego nowego flagowego projektu powstającego w Poznaniu.