Wizualizacja Ferio Wawer
Wizualizacja Ferio Wawer

Inwestycja centrum handlowo-usługowego Ferio Wawer realizowana przez RE project development – spółkę zależną Raiffeisen evolution project development GmbH – nabiera tempa.

Etap prac związanych z pokryciem dachowym na części obejmującej zabytkowe hale Fabryki Szpotańskiego osiągnął poziom zaawansowania rzędu 90 proc. Realizację prac związanych z elementami wykończenia takimi jak świetliki w pasażu środkowym, izolacją przeciw wodną czy wzmocnieniem konstrukcji dachu na praktycznie całym obszarze można uznać za zakończoną.

Zakończenie budowy w IV kw. 2015

Generalny wykonawca – firma PORR – finalizuje ostatnie prace związane z wylewką posadzek w starych halach pofabrycznych. Do zakończenia tego etapu pozostało zadaszenie pomieszczeń łączących stare hale z nowym budynkiem Ferio Wawer. W najbliższym czasie zostaną również zamontowane okna budynków zabytkowych w hali od ul. Szpotańskiego.

Zakończenie całości prac i otwarcie centrum zaplanowane jest na IV kwartał bieżącego roku.

RE project development jest spółką zależną Raiffeisen Evolution, firmy z branży nieruchomości, działającej w Austrii oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Portfolio Raiffeisen Evolution obejmuje projekty mieszkaniowe i komercyjne, tj. biura, hotele, centra handlowe i markety specjalistyczne, jak również nieruchomości o mieszanym przeznaczeniu. Od momentu jej założenia w 2003 roku, firma sfinalizowała zarówno w kraju, jak i zagranicą wiele projektów, w ramach których powstało 919 tys. mkw. powierzchni brutto.

Sieć centrów handlowych Ferio

Od początku działalności w Polsce, poprzez swoją spółkę zależną RE project development, Raiffeisen evolution realizuje koncepcję sieci centrów handlowo – usługowych Ferio. Ferio to sieć centrów handlowo-usługowych stworzonych z myślą o lokalnej społeczności i jej potrzebach. Rodzinne centra Ferio oferują swoim klientom i odwiedzającym wszystko pod jednym dachem. W galerii handlowo-usługowej znajdują się sklepy, restauracje, punkty usługowe oraz powierzchnie rekreacyjne, np. place zabaw dla dzieci, kluby fitness itp.