Auchan
Auchan

W kwietniu francuska Grupa Auchan otworzyła kolejne hipermarkety w lokalizacjach po sieci Real. Nowe sklepy znajdują się w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu i King Cross w Warszawie.

Tym samym spółka Auchan posiada już 15 sklepów, które powstały w wyniku integracji sieci Real i Auchan, a 44 działających pod szyldem Auchan w Polsce.

Sklep Auchan Wrocław dysponuje powierzchnią 11,5 tys. mkw., a w Warszawie powierzchnię handlową prawie 8,7 tys. mkw.

Rebranding

Przypomnijmy, 30 listopada 2012 roku Grupa Auchan podpisała z niemieckim dystrybutorem Metro Group umowę wstępną, mającą na celu przejęcie aktywności Real w Europie Centralnej i Wschodniej, czyli nabycia 95 hipermarketów i 13 galerii handlowych w Polsce, Rumunii, na Ukrainie i w Rosji.

6 lutego 2014 roku po otrzymaniu warunkowej zgody polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Grupa sfinalizowała z Metro Group ostatni etap przejęcia 57 sklepów Real w Polsce.

Pod koniec czerwca 2014 roku w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu ruszył pierwszy hipermarket Auchan w Polsce, który powstał w wyniku przejęcia przez francuską Grupę sklepów sieci Real.

Grupa Auchan

Auchan Grupa działa na świecie od ponad 50 lat, a w Polsce od 1996 roku. Jest firmą prywatną, która nie jest notowana na giełdzie. Kapitał firmy należy w 88% do Stowarzyszenia Rodziny Mulliez, a w 12 % do pracowników w ramach akcjonariatu pracowniczego. W Polsce Auchan zarządza obecnie 44 hipermarketami. Zatrudnia 11 tysięcy współpracowników. Auchan prowadzi działalność głównie w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku poprzez sieć hiper- i supermarketów.

Od momentu założenia w 1961 roku we Francji, Auchan działa i rozwija się w 15 krajach na świecie. Centra Handlowe firmy znajdują się m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, na Węgrzech, w Rosji, w Luksemburgu, Chinach, na Tajwanie oraz na Ukrainie i w Rumunii.

Sieć Auchan w tym roku otrzymała nagrodę SCF Retailer of the Year 2015 w kategorii FMCG Retailer.