hg intelligence header bg

Pod Wawelem rośnie prawdziwe smart city. Powstaje projekt BeaconValley.io, za który odpowiedzialne są krakowskie spółki HG Intelligence S.A. oraz Kontakt.io znane z inwestycji w technologie kontekstowe.

Dzięki niemu w Krakowie, jednym z pierwszych europejskich miast, lokalnej społeczności programistów oraz firmom zostanie udostępniona publiczna sieć beaconów.

Inicjatywa ma charakter non-profit, a jej celem jest wsparcie placówek publicznych i lokalnego biznesu. Wybrane do kooperacji instytucje zostaną wyposażone bezkosztowo w odpowiednią infrastrukturę technologiczną. To na niej, w oparciu o kontekst lokalizacji, swoje aplikacje będą następnie mogli tworzyć programiści i lokalne firmy.

Smart city

“To dla nas wyjątkowy projekt, w którym z przyjemnością dzielimy się doświadczeniem zdobytym na rynku komercyjnym. Wierzymy, że tego typu działania pozytywnie wpływają zarówno na rozwój samych miast jak i pobudzają oddolnie przedsiębiorczość w społeczności” – mówi Krzysztof Kochmański, Dyrektor Kreatywny HG Intelligence S.A.

“Nie możemy wyobrazić sobie lepszego miejsca w Polsce na tak innowacyjne eksperymenty niż Kraków. To w końcu tu znajduje się największa i najbardziej kreatywna w Polsce społeczność młodych ludzi, najważniejsze uniwersytety, rozwinięta kultura startupowa, a swoją siedzibę mają największe i najbardziej rzetelne na rynku w zakresie technologii kontekstowych firmy. W małopolsce mamy świetne inicjatywy, jak choćby program SMART_KOM. Kraków w sieci inteligentnych miast prowadzony m.in przez Krakowski Park Technologiczny” – dodaje.

Ekspansja beaconów

W tworzeniu użytecznych aplikacji w oparciu o sieć beaconów ma pomóc hackathon organizowany pod koniec czerwca wspólnie z krakowskim akceleratorem startupów Hub:raum. W czasie eventu przedstawiciele wybranych do projektu instytucji opowiedzą o swoich problemach i potrzebach, inspirując w ten sposób uczestników wydarzenia do projektowania systemów odpowiadających na te najważniejsze wyzwania.

“Już od dawna o Krakowie mówi się w kontekście światowej stolicy technologii Bluetooth Smart. Teraz, dzięki otwartej infrastruktrze, idea Beacon Valley stanie się namacalną rzeczywistością.” –  wyjaśnia Szymon Niemczura, współzałożyciel i CEO Kontakt.io.

Instytucje i organizacje zainteresowane współpracą w ramach projektu mogą zgłaszać się do 15 czerwca poprzez formularz na stronie: http://beaconvalley.io/.

HG Intelligence S.A. to spółka budująca systemy i aplikacje B2BC wspierające i realizujące zagadnienia typu Business Intelligence. W oparciu o autorskie rozwiązania (software & hardware) rozwijająca systemy pozwalające na integrację działań online i offline oraz jako jedna z pierwszych na świecie wprowadzająca technologię Bluetooth Low Energy do sektora RETAIL. (hgintelligence.com/synerise.com)

Kontakt.io łączy świat rzeczywisty z Internetem Rzeczy, dostarczając rozwiązania oparte o technologię Bluetooth Smart. Wspieramy już ponad 10 tys. klientów w 100 krajach świata. Kontakt.io jako jedyny gracz na rynku oferuje rozwiązanie oparte o chmurę, otwierając tym samym możliwość zarządzania flotą beaconów z dowolnego miejsca na ziemi. Innowacyjna technologia w połączeniu z fantastyczną obsługą klienta, czyni nas naturalnym wyborem dla każdego, kto chce budować personalizowane doświadczenia oparte o beacony.