amazon apple watch aplikacja

amazon apple watch aplikacja

Amazon Inc. wydał aplikację na Apple Watch. Aplikacja posiada funkcje wyszukiwania głosowego oraz możliwość zakupu za pomocą jednego kliknięcia.

Aplikacja Amazon’a na smartwatch firmy Apple pozwala na przeglądanie produktów dostępnych w największym sklepie internetowym oraz na wyszukiwanie krótkich informacji na ich temat. Na Apple Watch nie przeczytamy długich opisów produktów. Otrzymamy dostęp do danych takich jak nazwa i zdjęcie przedmiotu, cena, szczegóły dotyczące dostawy oraz liczba gwiazdek. Konsumenci w aplikacji Amazon’a na Apple Watch mogą kupić wybrany produkt za pomocą jednego kliknięcia lub dodać go do listy życzeń.

Funkcje aplikacji Amazon na Apple Watch

Aplikacja Amazon na Apple Watch jest zintegrowana z tą na smartfony iPhone. Ci użytkownicy, którzy zaktualizują aplikację Amazon na swoich iPhone’ach do najnowszej wersji, automatycznie zobaczą ikonę e-sklepu na zegarku Apple Watch.

Jedyną funkcją dostępną z ekranu startowego aplikacji Amazon na zegarki Apple jest wejście w tryb wyszukiwania. Po naciśnięciu ikony lupy, następuje przekierowanie do interfejsu głosowego. Wyłącznie za jego pomocą można wyszukać produkty z e-sklepu.

Aplikacja Amazon nie wyświetla pełnej listy produktów na zegarkach Apple Watch. Udostępnia pięć najbardziej popularnych przedmiotów, mieszczących się w wyszukiwanej kategorii. Zakup wybranego produktu jest możliwy po wcześniejszym skonfigurowaniu funkcji kupna za pomocą jednego kliknięcia. Szybką konfigurację można przeprowadzić z poziomu iPhone’ów.

Błyskawiczne zakupy

Aplikacja Amazon na Apple Watch nie stanie się dominującym kanałem zakupów mobilnych przez wzgląd na ograniczoną liczbę funkcji. Pozwoli jednak na przeprowadzenie szybkiej transakcji wówczas, gdy dla klienta najbardziej będzie liczył się czas.

Niektóre źródła podają, że aplikacja Amazon na Apple Watch jest zaprojektowana tak, że nie wyklucza realizowania przypadkowych, niechcianych transakcji. Opcja „Kup za pomocą jednego kliknięcia” jest bowiem umieszczona na tym samym ekranie, co miniaturowych rozmiarów opcja „Dodaj do listy życzeń.” Niewielkie ekrany Apple Watch nie pomagają w jednoznacznym wyborze którejś z opcji.

Apple twierdzi, że obecnie istnieje ponad 3500 aplikacji dostępnych na Apple Watch. Tim Cook, CEO Apple dodaje, że w tej chwili popyt na Apple Watch jest większy, niż podaż.

Premiera smartwatch’a miała miejsce 24 kwietnia 2015 roku.