Dekada Ciechanów
Dekada Ciechanów

Trwają intensywne prace zmierzające do rozpoczęcia kolejnej inwestycji spółki Dekada Realty – centrum handlowo-komunikacyjnego Dekada Ciechanów. Zostały podpisane pierwsze umowy najmu powierzchni komercyjnej w obiekcie – z siecią drogeryjną Rossmann oraz Apteką Dyżurną.

Dekada Ciechanów będzie jedenastą z kolei inwestycją spółki Dekada Realty – polskiego inwestora i dewelopera, specjalizującego się w budowie i zarządzaniu centrami i galeriami handlowymi typu convenience.

Centrum typu convenience

Ciechanowska Dekada została zaplanowana jako centrum handlowo-komunikacyjne, złożone z części handlowej typu strip mall oraz dworca autobusowego. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt o powierzchni 2,4 tys. mkw. GLA będzie obejmował 7 markowych sklepów, a część dworcowa złożona będzie z poczekalni oraz czterech zadaszonych stanowisk autobusowych. Za wynajem powierzchni komercyjnej w obiekcie, tak jak przy poprzednich realizacjach Dekady, odpowiedzialna jest spółka BOIG Property Consulting.

Podpisane zostały dwie pierwsze umowy najmu: z sieciowym supermarketem drogeryjnym Rossmann (na pow. ok. 362 mkw. GLA) oraz Apteką Dyżurną (114 mkw. GLA). Finalizowane są również kolejne umowy, m.in. z operatorem sportowym oraz siecią oferującą produkty RTV i AGD.

– Projekty zintegrowane z częścią komunikacyjną wciąż cieszą się dużą popularnością wśród sieci handlowych, które poszukują nowych obszarów do rozwoju. Zwracają one szczególną uwagę na projekty zlokalizowane w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców, tam gdzie nasycenie nowoczesną powierzchnią handlową jest jeszcze niewystarczające – mówi Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty.

Funkcje handlowe i komunikacyjne

– Obecność dworca w naturalny sposób generuje napływ klientów, dodatkowo najczęściej jest on jedną z najlepszych lokalizacji handlowych w mieście. Przykłady dobrze funkcjonujących, w pełni skomercjalizowanych obiektów handlowo-komunikacyjnych sieci Dekada w Nowym Targu, Brodnicy czy Myślenicach, gdzie najemcy notują bardzo dobre wyniki footfallu i sprzedaży, pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość projektu w Ciechanowie – dodaje Walczak.

Obecnie trwają procedury administracyjne mające na celu uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę, która najprawdopodobniej rozpocznie się na przełomie III i IV kw. bieżącego roku. Będzie to już czwarta (po Myślenicach, Nowym Targu i Brodnicy) inwestycja łącząca funkcję handlowo-usługową z funkcją komunikacyjną, zrealizowana przez spółkę Dekada. Obiekt zlokalizowany będzie przy ul. Sienkiewicza – na miejscu obecnego dworca autobusowego i tuż przy drodze krajowej nr 60, będącej główną arterią komunikacyjną regionu. W bezpośrednim zasięgu obiektu znajdzie się 85 tys. mieszkańców, a jego otwarcie zaplanowano na koniec 2016 r.

Dziewięć obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach oraz Żyrardowie. Trwa budowa kolejnego centrum handlowego w Malborku, planowane są także inwestycje w Ciechanowie, Nysie i Łowiczu oraz razem z PKP centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma obejmować co najmniej 20 obiektów w całej Polsce.