Wizualizacja Galerii Tomaszów
Wizualizacja Galerii Tomaszów

Grupa Acteeum wraz ze współinwestorem Rockcastle Global Real Estate Company Limited dokonała zakupu gruntu po byłej fabryce włókienniczej u zbiegu ulic Warszawskiej i Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim. Obecnie przygotowuje przetarg na generalne wykonawstwo pierwszego wielkopowierzchniowego obiektu handlowego w mieście.

Galeria handlowa

Galeria Tomaszów to obiekt o powierzchni 16,4 tys. GLA. Dla klientów galerii przewidziano 450 miejsc parkingowych. Planowane otwarcie to drugi kwartał 2016 roku.

Na terenie inwestycji zakończyły się już prace wyburzeniowe związane z nieodtwarzanymi budynkami, jakie znajdowały się na terenie. W chwili obecnej przygotowywany jest przetarg na generalne wykonawstwo obiektu. Planowane prace konstrukcyjne rozpoczną się w 2015 roku.

– Czekamy na moment rozpoczęcia prac związanych z budową Galerii Tomaszów. Obiekt będzie doskonale usytuowany w sa¬mym środku miasta i nareszcie zapewni mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego szeroką ofertę handlową wiodących, polskich, jak i międzynarodowych najemców. Wyjazdy do Łodzi czy Piotrkowa Trybunalskiego w celach zakupowych nie będą już koniecznością, a sam obiekt dzięki imponującej fasadzie, przestronnych wnętrzach i bogatej ofercie stanie się nowym miejscem spotkań w mieście – mówi redakcji Retailnet Tomasz Szewczyk, Managing Director w Acteeum Central Europe.

Plany inwestora

Grupa Acteeum realizuje plan rozwoju w Polsce. W ostatnim czasie portfolio projektów Acteeum zostało rozszerzone o realizowane we współpracy z Immofinanz Group galerie handlowe pod nazwą Vivo!. Wśród projektów, jakie powstaną w ramach budowanej z austriackim inwestorem sieci znane są już Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno. Kolejne projekty własne Acteeum oraz powstające w ramach joint venture są na etapie przygotowań.

Powiększeniu uległ także dział komercjalizacji Grupy Acteeum. Do zespołu leasingowego dołączył Leasing Director Mariusz Kowalczyk obejmując projekty w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Stalowej Woli. Z kolei Joanna Klimaszewska, odpowiedzialna w ostatnich latach za komercjalizację rozbudowywanych dla CBRE Global Investors Ogrodów obejmując stanowisko Leasing Director odpowiada z ramienia Acteeum za projekt w Krośnie.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu.