Bernard Falin, prezes zarządu firmy Duka
Bernard Falin, prezes zarządu firmy Duka

Rozwój sieci sprzedaży firmy Duka nabiera tempa. Marka o skandynawskim rodowodzie otwiera kolejny salon franczyzowy, który zlokalizowany będzie w centrum handlowym Echo w Kielcach.

Nowe sklepy

– Przyjęliśmy założenie, że od początku roku konsekwentnie będziemy rozwijać naszą sieć sprzedaży. Pozyskujemy nowe lokalizacje, skupiając się na obecności w dużych centrach handlowych na terenie Polski. Cieszymy się, że dotrzemy do klientów w regionie, gdzie nie było jeszcze Duki – mówi Bernard Falin, prezes zarządu firmy Duka.

Pierwszy salon tej marki w województwie świętokrzyskim rozpocznie działalność 20 maja br. Nowy salon Duka będzie utrzymany w aranżacji zgodnej z koncepcją Duka Kitchen Life, w której kuchnia jest centralnym miejscem domu.

Sklep o powierzchni 150 mkw. zlokalizowany będzie w kieleckim Centrum Handlowym Echo przy ulicy Świętokrzyskiej 20. Obiekt ten, to największe centrum handlowe w województwie, liczący ponad 170 tys. mkw. powierzchni. Na klientów czeka ok. 300 sklepów, 21 restauracji, kręgielnia, kino, fitness club, obszerny plac zabaw dla dzieci oraz 2,3 tys. miejsc parkingowych.

Duka w Polsce

Duka, obecna jest na polskim rynki od ponad 15 lat. Łącznie z otwarciem kieleckiego sklepu, ilość salonów wzrośnie do 36. Firma otwiera sklepy o powierzchni od 100 do 150 mkw.

System franczyzowy Duka działa w oparciu o tradycyjne zasady franczyzowe – poprzez związanie umową franczyzową na okres 5 lat, obejmującą przekazanie know-how, opiekę nad przekształcaniem lokalu oraz jego przebudową, a także uruchomienie i bieżącą działalność operacyjną.

Duka proponuje również wsparcie oraz doradztwo przy wyborze lokalizacji sklepu, jak również w trakcie negocjacji warunków najmu. Franczyzobiorca powinien dysponować środkami na adaptację i wyposażenie lokalu w wysokości 150 tys. zł, posiadać możliwość korzystnego najmu (sklep o powierzchni 100-130 mkw.) w odpowiedniej lokalizacji (centrum handlowe).

W ofercie Duka znajduje się szeroki wybór funkcjonalnych produktów do kuchni i jadalni, które zaprojektowane są w typowym dla marki skandynawskim stylu., wyrazem ich stylu życia.