Bernard Falin, prezes zarządu firmy Duka
Bernard Falin, prezes zarządu firmy Duka
Bernard Falin, prezes zarządu firmy Duka
Bernard Falin, prezes zarządu firmy Duka

Rozwój sieci sprzedaży firmy Duka nabiera tempa. Marka o skandynawskim rodowodzie otwiera kolejny salon franczyzowy, który zlokalizowany będzie w centrum handlowym Echo w Kielcach.

Nowe sklepy

– Przyjęliśmy założenie, że od początku roku konsekwentnie będziemy rozwijać naszą sieć sprzedaży. Pozyskujemy nowe lokalizacje, skupiając się na obecności w dużych centrach handlowych na terenie Polski. Cieszymy się, że dotrzemy do klientów w regionie, gdzie nie było jeszcze Duki – mówi Bernard Falin, prezes zarządu firmy Duka.

Pierwszy salon tej marki w województwie świętokrzyskim rozpocznie działalność 20 maja br. Nowy salon Duka będzie utrzymany w aranżacji zgodnej z koncepcją Duka Kitchen Life, w której kuchnia jest centralnym miejscem domu.

Sklep o powierzchni 150 mkw. zlokalizowany będzie w kieleckim Centrum Handlowym Echo przy ulicy Świętokrzyskiej 20. Obiekt ten, to największe centrum handlowe w województwie, liczący ponad 170 tys. mkw. powierzchni. Na klientów czeka ok. 300 sklepów, 21 restauracji, kręgielnia, kino, fitness club, obszerny plac zabaw dla dzieci oraz 2,3 tys. miejsc parkingowych.

Duka w Polsce

Duka, obecna jest na polskim rynki od ponad 15 lat. Łącznie z otwarciem kieleckiego sklepu, ilość salonów wzrośnie do 36. Firma otwiera sklepy o powierzchni od 100 do 150 mkw.

System franczyzowy Duka działa w oparciu o tradycyjne zasady franczyzowe – poprzez związanie umową franczyzową na okres 5 lat, obejmującą przekazanie know-how, opiekę nad przekształcaniem lokalu oraz jego przebudową, a także uruchomienie i bieżącą działalność operacyjną.

Duka proponuje również wsparcie oraz doradztwo przy wyborze lokalizacji sklepu, jak również w trakcie negocjacji warunków najmu. Franczyzobiorca powinien dysponować środkami na adaptację i wyposażenie lokalu w wysokości 150 tys. zł, posiadać możliwość korzystnego najmu (sklep o powierzchni 100-130 mkw.) w odpowiedniej lokalizacji (centrum handlowe).

W ofercie Duka znajduje się szeroki wybór funkcjonalnych produktów do kuchni i jadalni, które zaprojektowane są w typowym dla marki skandynawskim stylu., wyrazem ich stylu życia.