Atrium Mosty
Atrium Mosty

Z końcem kwietnia 2015 roku grono najemców w CH Atrium Mosty w Płocku powiększyło się o firmę Kubenz – salon z klasyczną odzieżą męską.

Marka Kubenz sygnuje klasyczną kolekcję odzieży męskiej. Nowy salon w Atrium Mosty ma blisko 100 mkw. powierzchni i jest jednym z kilku najemców modowych z ofertą dla mężczyzn w płockim centrum handlowym. Kolekcje mody męskiej w Atrium Mosty można również odnaleźć w salonach: Carry, Cubus, Lavard i Reserved.

Najemca modowy

Kubenz to nie jedyny nowy najemca pozyskany przez Atrium. W pierwszym kwartale br. w centrum otworzyły się: powiększony salon marki CCC, który zajął 780 mkw. powierzchni i został zaaranżowany według najnowszej koncepcji oraz restauracja Erbil Kebab o powierzchni blisko 105 mkw.

Atrium Mosty jest nowoczesnym centrum handlowym, zlokalizowanym przy ul. Tysiąclecia, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta. Wśród głównych najemców Atrium Mosty znajdują się m.in.: supermarket Piotr i Paweł, klub Pure Jatomi Fitness, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, salony marek: Carry, Mohito, Reserved, Sinsay, Rekids, Cubus, Tatuum, Lavard, Smyk, CCC, Deichmann, Takko Fashion, Wojas, salon sportowy Martes Sport, restauracje: Subway i Pizzeria Dominium. Obiekt należy Atrium European Real Estate Limited.

Grupa Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W rękach Grupy znajduje się 81 centrów i nieruchomości handlowych w siedmiu krajach o wartości rynkowej 2,5 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej 1,2 mln mkw. W 2014 r. firma Atrium odnotowała przychody z najmu brutto w wysokości 214.5 mln euro. Spółka posiada siedzibę na wyspie Jersey i jest podwójnie notowana – na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie jest oznaczona symbolem ATRS.

Atrium w Polsce

Atrium posiada w Polsce 24 działające centra handlowe o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej około 520 tys. mkw., które w 2014 roku wygenerowały ponad 91 mln euro przychodów z najmu brutto. Z uwzględnieniem sprzedaży 72 mniejszych obiektów handlowych w Republice Czeskiej w styczniu 2015 roku oraz wyników osiągniętych w 2014 roku, aktywa Atrium w Polsce stanowią około 57 proc. całkowitej wartości rynkowej stałego portfela inwestycyjnego spółki i generują 45 proc. jej rocznych przychodów netto. W Polsce zlokalizowanych jest osiem obiektów Atrium. Są to: Atrium Promenada, Atrium Targówek i Atrium Reduta w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Focus Mall w Bydgoszczy, Atrium Felicity w Lublinie i Atrium Biała w Białymstoku.