pinterest aplikacje e-commerce

pinterest aplikacje e-commerce

Pinterest umożliwi deweloperom tworzenie aplikacji, które będą nawiązywać do treści publikowanych w serwisie. Otwiera to nowe możliwości na opracowywanie aplikacji e-commerce powiązanych z Pinterest.

Pinterest, serwis społecznościowy przeznaczony do kolekcjonowania i publikowania materiałów wizualnych, udostępni informacje zebrane na podstawie 50 miliardów zamieszczonych w serwisie fotografii dla twórców aplikacji. Jednym z założeń inicjatywy jest zwiększenie ruchu na stronie Pinterest oraz zdobycie nowych użytkowników. Na nowym pomyśle skorzystają ci retailerzy, którzy będą wiedzieć, jak wykorzystać informacje z Pinterest do zaprojektowania aplikacji sprzedażowych.

Aplikacje e-commerce

Na przykład, zainteresowany pomysłem deweloper będzie mógł opracować aplikację służącą do zamawiania materiałów do projektów typu zrób-to-sam lub przeznaczoną do szybkiego zakupu wszystkich niezbędnych składników do zrealizowania przepisu na danie kulinarne, powiedział Josh Inkenbrandt z Pinterest w wywiadzie przeprowadzonym 4 maja 2015. Deweloperzy będą mogli tworzyć aplikacje do rezerwacji miejsc hotelowych w oparciu o dane zebrane na podstawie zdjęć podróżniczych lub aplikacje do zamawiania ubrań widocznych na zdjęciach w serwisie.

Do tworzenia aplikacji, Pinterest udostępnia platformę dla deweloperów w wersji beta. Po zalogowaniu do serwisu i zapoznaniu się z wymogami technicznymi, można ubiegać się o dostęp. Na tym etapie projektu, zostanie on przyznany wyłącznie mieszkańcom Stanów Zjednoczonych.

„Gdy użytkownicy Pinterestu zarejestrują się w twojej aplikacji, będziesz mógł stworzyć dla nich spersonalizowane doświadczenie dzięki informacjom z ich profili. Będziesz mógł także zachęcać ludzi do tworzenia postów w celu rozdystrybuowania twojego kontentu w serwisie” – podają pomysłodawcy projektu.

Pinterest jest gotowy do kupna wybranych aplikacji

Wartość amerykańskiego serwisu społecznościowego Pinterest jest obecnie szacowana na 11 miliardów dolarów. Pinterest jest gotowy pozyskać niektóre aplikacje, jakie powstaną dzięki nowej inicjatywie.

“Jeśli powstaną nowe aplikacje, które sprawią, że Pinterest stanie się bardziej przydatny dla jego użytkowników, więcej ludzi zacznie korzystać z serwisu. Nowe aplikacje zmienią sposób, w jaki patrzy się teraz na serwis oraz zwiększą jego wartość” – podsumował Josh Inkenbrandt, product manager z zespołu deweloperów Pinterest.