Galeria Słoneczna
Galeria Słoneczna

W Galerii Słonecznej w Radomiu trwa zaawansowany proces rekomercjalizacji. Łączna powierzchnia salonów, które zdecydowały się przedłużyć umowę najmu wynosi 3,015 mkw., a okres wydłużenia umów najmu to 5 lat w przypadku większości sklepów.

Na dłużej w Słonecznej pozostaną Deichmann, Orsay, Vistula, Bytom, Solar, Promod, Lavard, Tatuum, Coccodrillo, Inglot, W. Kruk, Triumph, LaVantil, Centro, Toys Box, Sony, Villa Italia, Aetka, Kantor (EXG Capital) oraz biuro podróży Itaka.

Renegocjacja umów

– Cieszy nas fakt, że tak liczne grono najemców zdecydowało by pozostać w Galerii Słonecznej na dłużej. Obecnie trwają zaawansowane negocjacje z kolejną grupą najemców. Do III kwartału 2015 roku chcemy renegocjować wszystkie umowy, które kończą się w 2016 i 2017 roku – mówi Krzysztof Marzec, dyrektor ds. Relacji z Najemcami AIG/Lincoln Polska.

Na decyzję o pozostaniu w Słonecznej wpływają przede wszystkim bardzo dobre wyniki sprzedaży sklepów, zaledwie w pierwszym kwartale 2015 roku obroty wzrosły o 12 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału 2014 roku, a średni koszyk o 10 proc.

Od początku roku utrzymuje się także tendencja wzrostowa odwiedzalności Galerii Słonecznej – centrum odwiedziło już 2,6 miliona osób, a w ubiegłym roku ponad 7,5 miliona klientów z całego regionu radomskiego. Według Indeksu Ogólnej Siły Nabywczej GfK w przeliczeniu na 1 mkw. GLA istniejących i budowanych obiektów handlowych w 2014 roku w miastach 200-400 tys. mieszkańców Radom znajduje się na pierwszym miejscu pod kątem nasycenia powierzchnią handlową. Kielce, znajdujące się najbliżej Radomia, są dopiero na 6 miejscu. Jak podkreśla zarząd obiektu, wszystko to razem sprawia, że najemcy chcą zostać w Słonecznej na kolejne lata.

42 tys. mkw. GLA

Galeria położona jest w centrum Radomia i jest częścią 10-hektarowego kompleksu rozrywkowo-mieszkalno-handlowego, w skład którego wchodzi Radom Office Park, Aquapark (klub fitness LIFE, SaunaKlub), osiedle mieszkaniowe, sezonowe lodowisko oraz park z placami zabaw dla dzieci, amfiteatrem mieszczącym 400 widzów i licznymi ścieżkami rowerowymi. W radomskim centrum handlowym mieszczą się takie marki jak Multikino, H&M, C&A, Zara, TK Maxx, Home&You, KappAhl, Carry, New Yorker, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti, Intersport, MarcPol, RTV Euro AGD, Matras, Deichmann, CCC, Sephora, Douglas, Rossmann, Apart, McDonald’s, Pizza Hut, Burger King i KFC.
Komercjalizację Galerii Słonecznej wspierają Colliers oraz CBRE.