inpost paczkomaty 1300 ecommerce

Spółka easyPack, właściciel sieci paczkomatów InPost, pozyskała finansowanie na ponad 115 mln euro. Środki zostaną przeznaczone na rozwój sieci paczkomatów na rynkach międzynarodowych.

Globalny fundusz inwestycyjny Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV, LDC (“TSEMF IV”) i Grupa Ubezpieczeniowa PZU ogłosiły wspólnie z Grupą Integer.pl inwestycję w kwocie 81,7 mln euro w spółkę easyPack.

Jednocześnie została podpisana umowa z BGK o udzielenie spółce finansowania dłużnego w kwocie 36,7 miliona dolarów, przeznaczonego na rozwój paczkomatów InPost na rynku kanadyjskim.

Globalny rozwój paczkomatów

Spółka easyPack została założona w 2012 roku przez Grupę Integer.pl i amerykański fundusz PineBridge Investments. Obecnie na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – około 4 tys. paczkomatów.  Tylko w Wielkiej Brytanii użytkownicy mają do dyspozycji sieć pond 1,1 tys. paczkomatów, a w Polsce dostępnych jest obecnie 1,3 tys. terminali i planowane jest dalsze poszerzanie sieci.

Ogólnie, do końca 2015 roku, plany easyPack zakładają posiadanie sieci 5 tys. paczkomatów InPost w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Dodatkowe środki pozwolą na powiększenie sieci o dodatkowe 4 tys.urządzeń.

„Z przyjemnością ogłaszamy finalizację drugiej rundy finansowania spółki easyPack, której celem jest dalsza dynamiczna rozbudowa sieci paczkomatów InPost na świecie. Jestem przekonany, że pozyskane środki przyspieszą wzrost naszego biznesu oraz pomogą osiągnąć kolejny etap w dążeniu do stworzenia globalnej platformy nowoczesnych usług paczkomatowych dla e-commerce. Nowi akcjonariusze easyPacka to znane, wiarygodne instytucje finansowe, które tym samym pokazują swoją wiarę w realizowany przez nas ambitny, międzynarodowy projekt” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

“Paczkomaty InPost udowodniły na polskim rynku, że to doskonałe rozwiązanie dla e-commerce. Dlatego chcemy uczestniczyć w dalszym rozwoju easyPack na innych rynkach” – dodał Matjaz Schroll, TSEMF IV, Head of Private Equity Central & Eastern Europe.

Logistyka dla e-commerce

Przewidując trendy i oczekiwania konsumentów w obszarze dostaw dla e-commerce i handlu on-line firma easyPack stworzyła i zarządza siecią innowacyjnych paczkomatów InPost w kilkunastu krajach. Paczkomaty znacząco redukują koszty ‘ostatniej mili’ i oferują użytkownikom komfortowy, elastyczny, szybki i atrakcyjny cenowo odbiór przesyłek w trybie 24/7, bez konieczności podawania adresu dostawy a wyłącznie w oparciu o numer telefonu komórkowego. Obecnie paczkomaty InPost są oceniane przez użytkowników znacznie wyżej niż usługi kurierskie i pocztowe proponowane przez e-sklepy – jako opcja dostawy i ustanawiają zupełnie nowy standard na rynku logistycznym.

Grupa Integer.pl – wraz ze spółkami zależnymi InPost i easyPack – należy do największych prywatnych operatorów pocztowych i logistycznych w Europie. Grupa jest także globalnym liderem w automatyzacji dostaw dla e-commerce i właścicielem największej na świecie sieci paczkomatów pod marką InPost. Integer.pl wraz ze spółkami zależnymi zatrudnia ponad 10.000 pracowników.