Pepco
Pepco

Sieć sklepów dyskontowych Pepco kontynuuje ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W maju otworzy pierwsze sklepy na Węgrzech.

Nowe punkty będą również otwierane w Polsce, Czechach, na Słowacji i Rumunii. Łącznie sieć Pepco w tym miesiącu powiększy się o 15 nowych lokalizacji.

Sieć sprzedaży

Na początek Pepco na Węgrzech uruchomi trzy sklepy: dwa w Budapeszcie (przy ulicy i w CH Koki Terminal) oraz w Sifoku (CH Sio Plaza).

W Polsce powstaną również trzy sklepy: w Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu, Pruszkowie i w Świdnicy, gdzie nastąpi zmiana lokalizacji. Nowy punkt będzie otwarty w Galerii Świdnicka.

W Czechach przewidziano otwarcie sklepu w CH Futurum w Ostrawie. Na Słowacji ruszą nowe punkty w Banská Bystrica (Obchodný dom Prior), CH Vajnoria w Bratysławie oraz w Nitra Max (CH ZOC MAX Nitra). Natomiast w Rumunii przewidziano otwarcie pięciu nowych sklepów Pepco: Ramnicu Valcea, Deva, Targu Jiu, Bukareszcie (CH Bucharest MegaMall Nepi), Drobeta.

Firma Pepco

Pepco, to międzynarodowa sieć dyskontów, która dynamicznie się rozwija w Polsce, Czechach, na Słowacji i w Rumunii. Obecnie firma zarządza siecią sklepów dyskontowych złożoną z ponad 600 punktów sprzedaży. Pepco Poland sp. z o.o. należy do spółki Pepkor Holdings (Proprietary) Limited, jednej z największych kapitałowo firm w RPA.

Pepkor działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej od 1965 roku, a obecnie prowadzi działalność w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzając 7 sieciami detalicznymi pod różnymi markami handlowymi (m. in. Pepco, PEP, Ackermans, Best&Less, Dunns, Shoe City, John Craig). Na całym świecie Pepkor posiada ponad 2,8 tys. sklepów.

Podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition sieć Pepco otrzymała nagrodę SCF Discount Retailer of the Year 2015.