social wifi ecommerce

Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl SA, właściciela sieci paczkomatów InPost, obejmuje 27,54% udziałów w Social WiFi – spółce, która jest twórcą usługi WiFi będącej innowacyjnym narzędziem analityczno-marketingowym.

„Jest to moja prywatna inwestycja w zespół i biznes mający w ofercie usługi, które zaspokajają realne potrzeby różnych branż, wspierają e-commerce i mają potencjał rozwoju poza granicami Polski” – mówi Rafał Brzoska.

„Przyznam, że Rafał był dla mnie od zawsze wymarzonym inwestorem, człowiekiem z otwartą głową, ambicjami i wiedzą branżową. Współpraca z nim jeszcze bardziej przyspieszy rozwój naszego WiFi-biznesu” – dodaje Artur Racicki, prezes Social WiFi.

Narzędzie analityczno-marketingowe

Social WiFi dostarcza profesjonalne usługi WiFi, które umożliwiają właścicielom lokali m.in. sklepów, restauracji, barów czy centrów sportowych identyfikację ich gości i dalszą interakcję, m.in. przez wyświetlanie promocji w czasie rzeczywistym, wysyłkę mailingów, prowadzenie ankiet w oparciu o system gwiazdkowy oraz badanie opinii klientów.

Obecnie z Social WiFi korzysta ponad 300 tys. użytkowników na 4 rynkach (Polska, Niemcy, USA, Arabia Saudyjska), m.in. sieć restauracji Sphinx – jedna z większych w Europie sieci restauracji casual dining. Narzędzie skierowane jest do sektorów: HoReCa (hotele, restauracje, kawiarnie), retail (centra handlowe, sklepy detaliczne), a także uczelni i miast. Jest również doskonałym narzędziem dla organizatorów eventów i konferencji.

Klienci wymagają darmowego WiFi

W ramach współpracy budowana będzie dystrybucja usługi w Polsce i za granicą oraz prowadzone będą dalsze badania i rozwój przedsięwzięcia. Twórcy Social WiFi pracują nad wprowadzeniem innowacji mającej na celu istotną zmianę na rynku usług WiFi w skali globalnej.

Według Raportu Instytutu Badawczego ORC Rynek Opinia ponad 75% respondentów uważa, że bezprzedwodowy internet jest prócz kawy niezbędnym atrybutem dobrej sieciowej kawiarni. W ankiecie przeprowadzonej przez TripAdvisor aż 89% osób przyznało, że darmowe WiFi to najważniejsze udogodnienie w hotelu.