stop-shop serbia

stop-shop serbia

Ekspansja parków handlowych Stop.Shop. na rynki Europy Południowej postępuje. Na początku maja 2015 został otwarty pierwszy obiekt Stop.Shop. w Cacak na terenie Serbii.

Stop.Shop. to marka należąca do Immofinanz i obecna w Europie Centralnej i Wschodniej od 2006 roku. W nowym parku handlowym w Cacak mieszczą się sklepy marek takich jak DIS, C&A, Takko, Deichmann, Djak Sport oraz Lilly. Podczas otwarcia nowego punktu Stop.Shop. obecny był dyrektor ds. operacyjnych Immofinanz, Dietmar Reindl.

Stop.Shop. w Cacak

Powierzchnia najmu parku handlowego Stop.Shop. w Cacak wynosi 6,320 mkw. Na łącznym obszarze Stop.Shop. liczącym 17,500 mkw znajdzie się 190 miejsc parkingowych.

Nowy obiekt Stop.Shop jest zlokalizowany w południowo-zachodniej części Cacak przy Bulevar Vuka Karadzica, w pobliżu głównej drogi tranzytowej M5. Od centrum miasta jest oddalony o 1.200 m, co zapewnia klientom łatwy dostęp do centum handlowego zarówno pieszo, jak i transportem publicznym. Dzięki dobrej lokalizacji, Stop.Shop w Cacak jest łatwo widoczny z pobliskich dróg. Nowo powstałe centrum handlowe posiada atrakcyjny zasięg oddziaływania (ang. catchment area), obejmujący grupę 230 tysięcy konsumentów.

Stop.Shop w Cacak to 53 obiekt marki, otwarty na terenie siódmego z kolei kraju w Europie, w którym umiejscowione są centra handlowe sieci. Parki Stop.Shop. znajdują się obecnie również w Czechach, na Słowacji i Węgrzech, w Słowenii, Austrii i Polsce. W ciągu najbliższych czterech lat, Immofinanz Group planuje otwarcie kolejnych dziewięciu centrów Stop.Shop. w Serbii.

Marka Stop.Shop.

Regionalne centra handlowe Stop.Shop. są zlokalizowane w miastach o liczbie 30 do 150 tysięcy mieszkańców. Powierzchnie pod wynajem wahają się od 2,5 tys. mkw. do 15 tys. mkw. W Polsce marka jest obecna od 2008 roku. Obiekty Stop.Shop. zlokalizowane są w Kętrzynie, Legnicy, Mława i Zarach. W polskich centrach handlowych Stop.Shop. mieszczą się najemcy tacy jak H&M, Empik, CCC, Deichmann, Martes Sport, JYSK, Media Expert, C&A, Rossmann i Pepco.

Austriacka firma Immofinanz Group jest właścicielem centrów handlowych Stop.Shop. Spółka, działająca od 1990 roku, jest notowana na Wiedeńskiej i Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.