Costa Coffee
Costa Coffee

Sieć kawiarni Costa Coffee 7 maja 2015 roku otworzyła swoją pierwszą krakowską kawiarnię, która znajduje się w Galerii Kazimierz. Zarząd sieci zapowiada pojawienia się kolejnych lokali w stolicy Małopolski.

Nowo otwarta kawiarnia działa na parterze Galerii Kazimierz i ma powierzchnię 130 mkw. Do dyspozycji gości przeznaczony został przestronny lokal z ogródkiem. W ofercie kawiarni poza kawą są także zimne i gorące przekąski oraz desery.

9 nowych kawiarni w Małopolsce

Otwarcie Costa Coffee w Galerii Kazimierz to, jak zapowiada zarząd sieci, zaledwie początek ekspansji na małopolskim rynku. W najbliższym czasie pojawią się kolejne lokale tej sieci, z czego pierwszy zostanie otwarty w Centrum Outlet Factory, a następne w Bonarka City Center, w Centrum Handlowym M1, w Galerii Krakowskiej, w dalszej kolejności ‒ przy ul. Floriańskiej, gdzie jednocześnie będą prowadzone prace konserwatora zabytków, a także przy ul. Karmelickiej i przy Rynku Głównym.

Tym samym do końca wakacji w stolicy Małopolski będzie funkcjonować łącznie 9 kawiarni Costa Coffee. Z kolei do końca 2015 r. w całym kraju działać będzie 115 lokali.

Jak zapowiedział w marcu 2015 r. w rozmowie z portalem Retailnet Michał Nowak, Property & Expansion Directora sieci Costa Coffee, w tym roku rozwój sieci nabierze szybszego tempa.

Dynamiczna ekspansja

– Do tej pory nasza uwaga skupiona była na rebrandingu, teraz jednak coraz większy nacisk kłaść będziemy na otwarcia nowych kawiarni ‒ zarówno w miastach, w których jesteśmy już obecni, jak i w zupełnie nowych lokalizacjach. W tym roku finansowym (marzec 2015 ‒ luty 2016) otwartych zostanie 6-7 nowych lokali. Poszukując nowych lokalizacji, nadal bardzo dużą uwagę zwracamy na centra handlowe. Ok. 60 proc. naszych kawiarni mieści się właśnie w tego typu obiektach i myślę, że ta proporcja szybko się nie zmieni – mówi Michał Nowak.

Przypomnijmy, właścicielem sieci Costa Coffee jest spółka CHI Polska sp. z o.o. Firma zarządza ponad 100 kawiarniami i aktualnie jest na etapie gruntownej przebudowy sieci coffeeheaven na Costa Coffee.

Polska jest drugim pod względem wielkości rynkiem w Europie, na którym obecna jest marka Costa Coffee. Marka znana jest m.in. w Wielkiej Brytanii, Chinach czy Indiach.