Butik By Insomnia
Butik By Insomnia

Na początku maja br. marka By Insomnia otworzyła nowy butik, który zlokalizowany jest w centrum handlowym Manufaktura w Łodzi. Firma planuje kolejne otwarcia w najlepszych galeriach w Polsce.

– Sklep By Insomnia w Manufakturze posiada powierzchnię handlową 21 mkw. oraz dodatkową powierzchnię magazynową na terenie galerii. W najbliższym tygodniu planowane jest otwarcie salonu w Sopocie w bardzo prestiżowej lokalizacji na deptaku przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Nowy sklep będzie miał powierzchnię 75 mkw. Firma jest zainteresowana kolejnymi otwarciami w centrach handlowych, ale tylko w najlepszych lokalizacjach – mówi redakcji Retailnet.pl Natalia Pstrokońka współzałożycielka marki By Insomnia.

Nowy salon By Insomnia utrzymany jest w minimalistycznej prostej estetyce, przeważa w nim jasna kolorystyka z wykorzystaniem materiałów wprowadzających naturalny klimat drewna i korka. Na ścianach znajdują się białe sztukaterie, w których umieszczono zdjęcia nowej kolekcji. Całość jest bardzo funkcjonalna. Projekt salonu By Insomnia przygotowała pracownia Soma Architekci, która współpracuje z marką już od roku również przy redesignie dotychczasowych sklepów.

– Mamy nadzieję, że nasze produkty idealnie wpasują się w charakter miasta, w którym tak wiele osób zajmuje się projektowaniem i działaniami artystycznym. Co ciekawe, właśnie w Łodzi produkowane są dzianiny, z których powstają nasze kolekcje. Szyjemy wyłącznie z polskich tkanin – wyjawia Natalia Pstrokońska.

By Insomnia to marka założona przez dwie przyjaciółki: Natalię Pstrokońską i Marlenę Niestryjewską. W 2011 zaprezentowały premierową kolekcję inspirowaną Skandynawią, opartą na prostych, minimalistycznych fasonach. I w tym stylu projektują do dziś. Jak na młodą markę, firma znakomicie się rozwija: poza sklepem internetowym www.byinsomnia.com marka posiada już 15 sklepów w prestiżowych lokalizacjach, do których właśnie dołącza łódzka Manufaktura. Marka jest znana z prostych modeli spodni, t-shirtów, sukienek i spódnic.