food online

Firma Google ogłosiła na swoim blogu, że udostępnia użytkownikom w Stanach Zjednoczonych opcję zamawiania żywności bezpośrednio z wyników wyszukiwania w przeglądarce Google.

Nowa usługa amerykańskiego giganta technologicznego ułatwi użytkownikom wyszukiwanie odpowiedniej restauracji. Usprawni także złożenie szybkiego zamówienia za jej pośrednictwem.

Opcja „złóż zamówienie”

Warunkiem jest, by restauracja, której szuka konsument, oferowała dostawę za pośrednictwem jednej z sześciu firm dostawczych: Seamless, Grubhub, Eat24, Delivery.com, BeyondMenu, czy MyPizza.com. Po odnalezieniu restauracji, na stronie wyszukiwarki Google pojawi się opcja „złóż zamówienie.”

Następnie użytkownik będzie mógł kliknąć na link przekierowujący go na stronę firmy oferującej dostawę i zrealizować zamówienie bezpośrednio na ich stronie.

Google skorzysta na integracji

W zeszłym roku, start-upy zajmujące się dostawą żywności uzyskały 600 mln dolarów z funduszy venture capital. W porównaniu z rokiem 2012, w którym zebrały 25 milionów, zeszłoroczny wynik to duże osiągnięcie. Jednak większość konsumentów nadal składa zamówienie dzwoniąc bezpośrednio do restauracji.

Google znalazł sposób, by zmienić tę sytuację. Zarówno firma z Mountain View, jak i dostawcy mogą zyskać wiele na integracji. Współpraca z Google z pewnością pomoże start-upom oferującym dostawy zwiększyć widoczność oraz wzmoże ruch na ich stronach internetowych. A aplikacje generując cenne dane dla amerykańskiego giganta pozwolą mu w przyszłości dopasować reklamy na podstawie zamówień użytkowników oraz ich preferencji dotyczących typu kuchni i usług dostawczych.

Inne funkcje Google

To nie jedyny krok amerykańskiej firmy w stronę ułatwiania zamówień żywności online. W ubiegłym roku firma Google wprowadziła inną możliwość dla swoich użytkowników umieszczając karty menu w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu Google pokazuje kompletne menu z cenami dań głównych już w trakcie wyszukiwania restauracji. W ciągu ostatnich kilku miesięcy opcja ta została poszerzona o kilka innych sieci i restauracji niezależnych.

Nowa integracja jest już dostępna także na smartfony. Google planuje z czasem poszerzyć listę dostawców, z którymi współpracuje, na razie oferując opcję dla dostaw dokonywanych za pośrednictwem sześciu z nich. Nowe udogodnienia wprowadzone przez Google dostępne są tylko dla użytkowników z USA.