Małpka Express
Małpka Express

Małpka SA, operator ogólnopolskiej sieci sklepów convenience Małpka Express, w maju 2015 r. została zakupiona przez spółkę Forteam Investments Limited.

Transakcja sprzedaży 100 proc. akcji Małpka SA na rzecz Forteam Investments Limited doszła do skutku w wyniku spełnienia szeregu warunków zawartych w przedwstępnej umowie sprzedaży Małpka SA zawartej w grudniu ubiegłego roku.

Pasaże convenience

Na pozytywną decyzję dotyczącą zakupu spółki przez Forteam Investments Limited wpłynęły, jak poinformowano w komunikacie, obiecujące perspektywy rozwoju sieci convenience w Polsce. W najbliższym czasie zostanie przedstawiony nowy plan rozwoju spółki.

Przypomnijmy, sieć Małpka Express rozpoczęła działalność w marcu 2012 r. Obecnie posiada 316 sklepów w lokalizacjach „high streetowych”, w centrach miast, przy ruchliwych ulicach i w sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych.

316 sklepów w sieci

Małpka Express to ogólnopolska sieć sklepów rozwijana na zasadach Systemu Partnerskiego. Partnerami prowadzącymi sklep mogą zostać osoby, które prowadzą własny sklep i chcą dołączyć do sieci. Nawiązanie współpracy nie wymaga wkładu własnego. Sieć oferuje asortyment spożywczo-monopolowy oraz prasę, chemię i kosmetyki.