Nowy Rynek w Jeleniej Górze
Nowy Rynek w Jeleniej Górze

Galeria Nowy Rynek podpisała umowę najmu z firmą New Yorker. Sklep o powierzchni 1,2 tys. mkw. będzie jedynym punktem sieci w Jeleniej Górze i okolicach.

Oferta modowa

– Bardzo cieszymy się z podpisania tej ważnej umowy najmu. To kolejny wyraz zaufania najemców i konsekwentny rezultat budowy śródmiejskiego centrum typu fashion w Jeleniej Górze – mówi redakcji Retailnet.pl Jarosław Lipiński, Dyrektor Działu Najmu i Rozwoju, TK Development.

Oprócz New Yorkera swoje jedyne salony w mieście i regionie będą miały H&M, Bershka, Stradivarius, pierwsze w Polsce Sportisimo, Olsen, Levis, Pierre Cardin i wiele innych. Również Reserved i Carry będą największymi sklepami w regionie.

W chwili obecnej rozmowy trwają nad ostatnimi powierzchniami z przeznaczeniem pod modę. Natomiast ostatnia faza komercjalizacji przewiduje koncentracje nad ofertą gastronomiczną, sklepami typu convinience i zakupów impulsywnych. Przypomnijmy, że inwestycja zintegrowana jest z Dworcem PKS, który obsługuje rocznie około 4 miliony pasażerów.

Inwestycja TK Development

Aktualnie generalny wykonawca, firma Erbud SA prowadzi prace wykończeniowe oraz pracę związane budową nowych stanowiska dworca autobusowego. Centrum Handlowe zostanie otwarte zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w październiku 2015 roku.

CH Nowy Rynek, o łącznej powierzchni 56 tys. mkw., w tym 24 tys. mkw. powierzchni najmu, zgromadzi około 115 lokali handlowych. Do dyspozycji klientów będzie około 800 miejsc parkingowych.

Galeria powstaje w sercu Jeleniej Góry, przy ul. Podwale 25 – w bezpośrednim sąsiedztwie Starówki. Śródmiejska lokalizacja zapewnia doskonały dostęp zarówno od strony ul. Jana Pawła II jak i od ul. Podwale. Integralną częścią inwestycji jest dworzec PKS, pełniący w Jeleniej Górze rolę istotnego środka komunikacji miejskiej i dalekobieżnej.

Nowy Rynek to inwestycja realizowana wspólnie przez dewelopera TK Development i fundusz inwestycyjny Heitman. Wartość inwestycji to 55 mln euro.

Umowa najmu została podpisana przy współpracy z firmą Colliers International.