inpost holandia ecommerce

InPost, lider w obszarze automatyzacji dostaw dla e-commerce i właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów, zawarł kolejną umowę z narodowym operatorem pocztowym w Europie – holenderskim PostNL.

Sieć Paczkomatów w Holandii będzie działać pod marką Pakketautomaten, a pierwsze terminale stanęły na stacjach kolejowych w Amsterdamie, Hadze, Utrechcie, Bredzie, Eindhoven, Leiden, Almere oraz na międzynarodowym lotnisku Schiphol pod Amsterdamem.

Paczkomaty w Holandii należą do InPost, zaś umowa z PostNL obejmuje wynajem maszyn na wyłączność.

InPost: udany debiut w Holandii

Instalację Paczkomatów poprzedził specjalny program pilotażowy przeprowadzony w miejscowości Almere. Zebrane przez PostNL dane pokazały, że aż 89% użytkowników, którzy skorzystali z urządzenia, było bardzo zadowolonych z usługi, a 95% planuje skorzystać z niej w przyszłości.

„Rozwój rynku e-commerce to ogromna szansa zarówno dla operatorów pocztowych, jak i logistycznych. By w pełni ją wykorzystać, kluczowa jest jednak umiejętność dostosowania się do potrzeb rynkowych i wdrożenia rozwiązań, które są skuteczne, konkurencyjne cenowo, a przede wszystkim wygodne dla użytkowników. Naszym zdaniem samoobsługowe Paczkomaty doskonale wpisują się w ten trend i jesteśmy przekonani, że instalowane w Holandii urządzenia będą cieszyły się dużą popularnością. Współpraca z PostNL potwierdza skuteczność rozwiązań oferowanych przez InPost i stanowi dla nas kolejny ważny krok w odniesieniu do planów dalszej ekspansji na rynkach zagranicznych. PostNL należy do największych graczy rynkowych w Europie i jest dla nas partnerem, którego niezmiernie cenimy. Kontrakt z PostNL obejmuje wynajem naszej sieci na wyłączność pod marką Pakketautomaten” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Globalna ekspansja Paczkomatów

Ostatnio Grupa Integer.pl zainstalowała Paczkomaty na Islandii w ramach kontraktu na rzecz Iceland Post, islandzkiego narodowego operatora pocztowego. Paczkomaty® funkcjonują pod marką PóstBox w największych islandzkich miastach oraz przy stacjach benzynowych.

Paczkomaty InPost działają już na 5 kontynentach, między innymi w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska, Malezja. Do końca 2015 roku na całym świecie będzie dostępnych – w różnych modelach biznesowych – ponad 5000 Paczkomatów® InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 4000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.