Galeria Echo
Galeria Echo

W Galerii Echo w Kielcach został otwarty sklep szwedzkiej firmy Duka, oferującej produkty do kuchni i jadalni. Nowy najemca zajął lokal o powierzchni 150 mkw.

Nowa oferta

– Sklep Duka zlokalizowany jest na poziomie 0, gdzie działa już Home & You oraz Villa Italia. Tuż obok, już 11 czerwca rozpocznie działalność pierwszy w regionie market szwedzkiej sieci Jula. W ten sposób, zgodnie z naszą strategią, w Galerii Echo powstanie osobna strefa z bogatą ofertą typu dom i ogród oraz wyposażenia i dekoracji wnętrz – mówi redakcji Retailnet.pl Michał Banasik, leasing manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Podobnie jak wszystkie salony marki Duka, również ten zaaranżowany będzie zgodnie z koncepcją Kitchen Life. Zakłada ona, że kuchnia jest centralnym miejscem domu. Asortyment sklepów składa się z szerokiej gamy artykułów kuchennych, porcelany, sztućców i szkła stołowego.

Historia marki Duka sięga początku lat siedemdziesiątych, kiedy powstały pierwsze sklepy w Szwecji i w Norwegii, będące częścią norweskiej grupy kapitałowej CG Holding. W chwili obecnej marka Duka jest częścią szwedzkiej grupy Bergendahl&Son AB. W Polsce firma obecna jest od ponad 15 lat i prowadzi 36 sklepów.

Obiekt Echo Investment

Galeria Echo to jeden z największych obiektów handlowo-rozrywkowych w Polsce pod względem ilości sklepów. Powierzchnia całkowita wynosi 159 tys. mkw., z czego 70 tys. mkw. przeznaczono na wynajem.

Oprócz ponad 250 sklepów i punktów handlowych, klienci mają do dyspozycji także bogatą część rozrywkową – m.in. 12-torową kręgielnię, największe w regionie centrum fitness i wielo salowe kino Helios. Na najmłodszych czeka bawialnia o powierzchni 300 mkw. Wizytówką obiektu jest również wielopoziomowy parking na 2,3 tys. miejsc. Zastosowano w nim system kierowania pojazdów do wolnych stanowisk oraz specjalną funkcję przypominania o miejscu zaparkowania pojazdu.

Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci. Detan sp. z o.o./OPEN Architekci/Zespół Architektów Echo Investment SA.