Galeria Victoria
Galeria Victoria

Centrum handlowe Galeria Victoria w Wałbrzychu znajduje się na końcowym etapie procesu rekomercjalizacji, aby lepiej dopasować swoją ofertę do zmieniających się potrzeb mieszkańców miasta i regionu.

W ostatnim czasie w galerii otwarty został salon Esotiq oraz nowy, większy salon CCC. Obecnie w obiekcie przygotowywane są lokale dla nowych najemców. Jeszcze w tym roku klienci będą mogli skorzystać z usług całodobowego klubu fitness City Fit. Także w strefie restauracyjnej szykowane są zmiany – w 2015 roku otwarty zostanie pierwszy w Wałbrzychu Sevi Kebab. Ponadto w ostatnim czasie umowy z wałbrzyskim centrum handlowym przedłużyła większość najemców.

Nowe marki w ofercie

– Proces rekomercjalizacji Galerii Victoria przebiega sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami. Rekomercjalizacja jest zjawiskiem nieuniknionym w przypadku każdego centrum handlowego, którego zarządca obserwuje zmieniające się trendy konsumenckie i dąży do utrzymania wysokiej wartości obiektu – mówi dla redakcji Retailnet dyrektor obiektu, Grzegorz Samczuk.

W maju 2015 roku portfolio najemców Galerii Victoria poszerzył Esotiq. Salon, który oferuje wysokiej jakości bieliznę znajduje się na parterze centrum handlowego i zajmuje powierzchnię 72 m. kw. Otwarty w kwietniu odnowiony salon CCC, lidera polskiego rynku sprzedaży obuwia, zajmuje aż 710 m. kw. To powierzchnia dwukrotnie większa niż dotychczas. Zlokalizowany jest na parterze wałbrzyskiego centrum handlowego, w bezpośrednim sąsiedztwie supermarketu Intermarche. Nowoczesny wygląd sklepu, ogromna przestrzeń handlowa, zastosowanie specjalistycznego oświetlenia oraz wygodne stanowiska do przymierzenia obuwia, sprawią, iż każdy klient powinien poczuć się komfortowo.

– Cieszy nas, że najemca, który jest z nami od dnia otwarcia obiektu, nie tylko decyduje się na kontynuację współpracy, ale dodatkowo powiększa powierzchnię salonu. To tylko potwierdza, że oferowana w Galerii Victoria powierzchnia komercyjna jest wysokiej jakości i spełnia standardy największych i najbardziej wymagających sieci handlowych – mówi Grzegorz Samczuk.

Podpisana została także umowa najmu z nową marką klubów fitness — City Fit. Klub w Galerii Victoria znajdować się będzie na pierwszym piętrze centrum i zajmie powierzchnię ponad 1,6 tys. mkw. City Fit to nowa marka fitness na polskim rynku, planująca ekspansję w całym kraju. Wałbrzyski klub fitness wyróżniać będzie wygodny dostęp dla klientów dzięki dużemu parkingowi. Klub czynny będzie całą dobę 7 dni w tygodniu. City Fit zaproponuje swoim klientom nowy koncept w tym segmencie rynku. Marka została stworzona specjalnie dla polskiego rynku, wprowadzając low-costowy koncept, który jest znany m.in. w Wielkiej Brytanii, gdzie jest najszybciej rosnącym segmentem rynku health & fitness.

W obiekcie kończy się także proces przedłużania umów najmu. Do sklepów, które w ostatnim czasie podjęły decyzję o pozostaniu w centrum na kolejne lata należą m.in. New Yorker, Inter Marche, CCC, Solar, Itaka. Galeria Victoria, zarządzana przez Keen Property Management, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród lokalnych przedsiębiorców i cały czas trwają zaawansowane rozmowy z potencjalnymi kontrahentami. Również wśród klientów Galeria Victoria zyskała ogromną popularność. Z roku na rok centrum odnotowuje wzrost wskaźnika odwiedzalności (footfall index) i wszystko wskazuje na to, że stan ten utrzyma się w kolejnych latach.

Odwiedzalność obiektu

– Galerię Victoria, wbrew aktualnym tendencjom rynkowym, odwiedza coraz więcej klientów. Rok 2014 zakończyliśmy ze znakomitym, rekordowym dla obiektu wynikiem. Prowadzimy wielotorowe działania, których celem jest zachęcenie jak największej rzeszy klientów do zakupów w CH Galeria Victoria. Zgodnie z hasłem przyświecającym Victorii – „Moja, Twoja, Nasza” – nasze działania skierowane są do mieszkańców regionu i mają ich jeszcze bardziej zbliżyć do galerii – informuje dyrektor Galerii Victoria.

Galeria Victoria, która jest pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-usługowo-rozrywkowym w Wałbrzychu i regionie, została otwarta w 2010 roku. Obiekt, którego powierzchnia wynosi 43 tys. mkw., nie tylko podniósł prestiż miasta, ale przyciąga też do niego mieszkańców całego regionu. W centrum handlowym znajduje się pierwsze w Wałbrzychu wieloekranowe kino (Cinema City), liczne restauracje i kawiarnie, a także sklepy znanych polskich i międzynarodowych marek. Architektura centrum handlowego, jego lokalizacja oraz obecność hotelu czynią z Galerii Victoria bardzo atrakcyjną lokalizację dla najemców. W ramach kompleksu, wiosną 2011 r. został otworzony park handlowy, który znacząco wzbogacił ofertę Galerii Victoria. Dużą atrakcję stanowi także znajdujący się na terenie centrum amfiteatr, będący latem miejscem plenerowych koncertów.

Obiektem zarządza Keen Property Management. Obecnie KPM zarządza łącznie 62,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Od 1 lutego 2013 r. spółka odpowiada za zarządzanie Galerią Victoria w Wałbrzychu, pierwszym nowoczesnym centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym w mieście, oraz Centrum Handlowym Plaza Rzeszów, zmodernizowanym w latach 2011-2012.