CH Riviera

Union Investment Real Estate Gmbh planuje nabyć Centrum Handlowe Riviera w Gdynii. Obecnie obiekt należy do Mayland Real Estate sp. z o.o.

CH Riviera

Spółka Union Investment Real Estate Gmbh 15 maja złożyła do UOKiK wniosek dotyczący nabycia nieruchomości stanowiącej Centrum Handlowe Riviera położone w Gdyni, przy ul. Kazimierza Górskiego 2, a także związanych z nią praw, w tym praw własności intelektualnej, od spółki Centrum Riviera sp. z o.o.

Centrum Riviera zostało otwarte w Gdyni pod koniec października 2013 roku. Trójmiasto w ten sposób zyskało największe na Pomorzu centrum handlowe, o powierzchni 70 tys. mkw. Na dwóch poziomach znajduje się 240 sklepów, w tym 191 butików, restauracji i kawiarni, 42 sklepów średniej wielkości poniżej 2 tys. mkw. i pięć sklepów wielkopowierzchniowych, w tym hipermarket Auchan o powierzchni ponad 12 tys. mkw., Saturn ponad 3 tys. mkw. i pierwszy na Pomorzu Van Graaf o powierzchni 3 tys. mkw.

Podmioty transakcji

Union Investment Real Estate Gmbh jest spółką prawa niemieckiego należącą do Grupy DZ Bank. Grupa DZ Bank jest częścią spółdzielczej sieci finansowej zrzeszającej lokalne banki spółdzielcze w Niemczech. Union Investment Real będący częścią grupy Union Investment specjalizuje się w inwestycjach na rynku nieruchomości. Ostatnio spółka nabyła centrum handlowe Focus Park w Rybniku od fundusz inwestycyjny Aviva Investors.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. Mayland w październiku 2013 roku zakończył rozbudowę centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego Riviera w Gdyni, które z powierzchnią GLA 70 tys. mkw. stało się największym centrum handlowym na Pomorzu. W najbliższych latach spółka planuje budowę kolejnych centrów handlowych m.in. centrum Serenada w Krakowie.