accenture javelin group

Accenture, globalna firma świadcząca usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu, zamierza dodatkowo wzmocnić swój dział zajmujący się cyfrową transformacją sieci handlowych. W tym celu przejmuje brytyjską firmę doradczą Javelin Group.

Szczegóły transakcji nie zostały upublicznione. Zgodę na akwizycję muszą wydać jeszcze m.in. odpowiednie urzędy antymonoplowe.

Cyfrowa transformacja w handlu

Jak podkreślają władze Accenture, przejęcie brytyjskiej firmy Javelin umożliwi zaoferowanie klientom z branży handlowej jeszcze szerszej palety usług – zwłaszcza w zakresie cyfrowej transformacji. “W obecnych czasach to jedno z kluczowych wyzwań, przed którymi stoją sieci handlowe na całym świecie. Chcemy wykorzystać doświadczenie specjalistów z Javelin Group w tym zakresie. To pomoże nam skuteczniej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów” – komentuje Mark Knickrehm, prezes Accenture Strategy.

Usługi dla sektora omnichannel

“Wraz z rozwojem nowych technologii, rosną również oczekiwania konsumentów. Zależy im na wygodzie zakupów i sprawnej obsłudze niezależnie od tego, czy kupują w sklepie stacjonarnym, w internecie, czy poprzez aplikację mobilną. Eksperci z firmy Javelin pomogli już niejednej firmie skutecznie wkroczyć w erę sprzedaży omnichannel” – dodaje Chris Donnelly, Retail Industry Strategy lead w firmie Accenture Strategy.

Grupa Javelin zatrudnia ok. 160 osób. Wśród jej klientów są takie firmy jak ASDA, Auchan, Tesco, Coop, Sainsbury’s, eBay, John Lewis, Chanel, Nike, czy Asos.

Accenture jest globalną firmą świadczącą usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu. Zatrudnia ponad 320 tys. pracowników i działa w ponad 120 krajach na całym świecie. Łącząc wyjątkowe doświadczenie, kompleksową znajomość wszystkich branż i procesów biznesowych oraz czerpiąc z obszernych badań nad najlepszymi firmami z całego świata, Accenture współpracuje ze swoimi klientami, aby pomóc im stać się wysokoefektywnym przedsiębiorstwem lub instytucją rządową.