Wizualizacja Supersamu
Wizualizacja Supersamu

20 maja  br. w katowickim Supersamie przy ul. Piotra Skargi 6 zawisła wiecha. Tym samym został zakończony stan surowy obiektu, którego otwarcie planowane jest na przełomie września i października br.

W wydarzeniu udział wziął m.in. Prezydent Miasta Katowice, przedstawiciele Griffin Real Estate i Hochtief Polska oraz pracowni architektonicznej Konior Studio.

Prezes Griffin Real Estate Przemysław Krych, inwestor katowickiego Supersamu podkreślił efektywną współpracę z władzami miasta. – Katowice to miasto dynamiczne, zmieniające się na plus i od wielu lat bardzo dobrze zarządzane. Myślę, że przy tej inwestycji, nasza współpraca z władzami miejskimi była modelowa i życzyłby sobie, żeby tak wyglądała w każdej innej inwestycji, którą podejmujemy.

Obecny na uroczystości Prezydent Miasta, Marcin Krupa podkreślił znaczenie obiektu Supersamu dla miasta. Nawiązał także do otoczenia wokół inwestycji, które powinno wpisywać się w dotychczasową miejską przestrzeń i stanowić jej ciekawe uzupełnienie.

O postępach w budowie opowiedział Wojciech Łukaszek, Wiceprezes Zarządu Hochtief Polska – Zaczęliśmy prace wykończeniowe, które w najbliższym czasie będziemy bardzo intensyfikować w częściach wspólnych centrum, a jeżeli chodzi o przestrzenie najemców, to zaczęliśmy już udostępniać pomieszczenia pierwszym przyszłym użytkownikom. Oznacza to, że budowa centrum wkracza w jeszcze wydłużony, ale końcowy etap.

O dawnym obiekcie Supersamu wspomniał jego główny projektant Tomasz Konior: – Cztery łuki świadczą o tym, ze jest ciągłość i kontynuacja. Jeszcze kilka lat temu w tym miejscu stała hala targowa Supersam, teraz powstaje wielofunkcyjny sporych rozmiarów, ale jednocześnie wpisany w tkankę miejska, Nowy Supersam.