Salon Olika - realizacja JSMS
Salon Olika - realizacja JSMS

Powstające obecnie centra handlowo – rozrywkowe są okazją dla wielu marek do tworzenia nowych konceptów sklepów i do otwierania swoich salonów w nowym design’ie. W dobie rozwoju sprzedaży on-line konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na poprawę sposobu dotarcia do klienta i jego obsługi. Klient ma mieć przyjemność z odwiedzania sklepu, czuć komfort i wygodę.

Produkty powinny być jak najlepiej wyeksponowane i dostępne. Klient jest coraz bardziej wymagający, świadomy tego co, jak i gdzie kupuje. Dla wielu zakupy stają się formą spędzania czasu wolnego i również taką funkcję salonów trzeba uwzględnić w tworzeniu nowych konceptów. Coraz większe wymagania, jakie są stawiane przed salonami sprawiają, że przy aranżacji sklepów pracuje wiele osób. Marki sieciowe mają swoich projektantów, designerów, specjalistów od wizerunku i marketingu. Ich zadaniem jest stworzyć koncept, który zachowa spójność w zakresie kolorystyki i wzornictwa oraz jak najlepiej wykorzysta daną powierzchnię, kładąc nacisk na funkcjonalność i łatwą obsługę. Odpowiedni koncept sklepów jest dla firm ważny na równi z dobrym produktem i know how. To wnętrza sklepów odzwierciedlają wizje i wartości danej marki.

Salon narzędziem sprzedaży

Najważniejsze zadanie to stworzyć sklep, który będzie narzędziem do sprzedaży produktów. Wystrój wnętrz, aranżacja oświetlenia oraz odpowiednia atmosfera mają przyciągać klientów i wpływać na ich decyzje zakupowe.

Trudno mówić o trendach w wystroju wnętrz, gdyż każda marka chce stworzyć swój oryginalny design, który współgra z oferowanymi produktami i tym samym wpływa na wzmocnienie wizerunku. Na pewno coraz częściej spotykamy w wystroju wnętrz elementy elektroniczne, łączące sklep ze światem wirtualnym oraz unikalne materiały wykończeniowe. Stałymi materiałami wykorzystywanymi w wystroju wnętrz są: stal nierdzewna, stal malowana proszkowo, płyty powlekane laminatami i meble lakierowane. Aktualnie bardzo dużo elementów wykonujemy z płyt akrylowych, które są bardziej odporne na uszkodzenia niż tradycyjnie malowany MDF. Jakość tych płyt i efekt wizualny jest też zdecydowanie lepszy niż w przypadku wyrobów pokrytych lakierem.
Projektowane meble mają być coraz bardziej elastyczne nie tylko na wypadek zmiany produktów ale również ewentualnego szybkiego przeniesienia ich do innego lokalu.

Dużą wagę firmy przywiązują też do łatwości montażu i funkcjonalności mebli. Należy też pamiętać, że eksploatacja wyposażenia sklepowego jest dużo bardziej intensywna niż wyposażenia użytkowanego prywatnie. W produkcji mebli i wyposażenia wykorzystuje się materiały o lepszych parametrach wytrzymałościowych niż te we wnętrzach mieszkalnych. Ze względu na ciągłe wycieranie, rysowanie czy mycie, stosuje się materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne oraz spełniające normy użytkowania we wnętrzach publicznych.

Wystawca SCF 2015

JSMS jest nową marką na rynku producentów mebli sklepowych z doświadczonymi w branży pracownikami. Firma specjalizuje się w produkcji mebli do wszelkiego rodzaju sklepów, które powstają w nowo otwieranych centrach handlowych, galeriach czy pasażach.

Bogaty park maszynowy i doświadczona kadra pozwala na tworzenie mebli w technologii obróbki drewna, oklein naturalnych, materiałów drewnopodobnych, laminatów jak również obróbkę stali nierdzewnych i stali malowanych proszkowo. Stosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych oraz systematyczne rozwijanie parku maszynowego, zarówno w zakresie obróbki stali jak i drewna, pozwala firmie JSMS Sp. z o.o. szczycić się doskonałymi parametrami jakościowymi produktu finalnego.

Autorem artykułu jest Jacek Słomion, członek zarządu firmy JSMS sp. z o.o. Firma będzie wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2015. Swoją ofertę zaprezentuje przy stoisku nr 6.5.

Shopping Center Forum 2015 Fall Edition odbędzie się 16-17 września 2015 roku w Warszawie.