Fabryka Wołomin
Fabryka Wołomin

Do grona najemców Fabryki Wołomin dołączyła właśnie marka Carry. Proces komercjalizacji pierwszego w podwarszawskim Wołominie centrum handlowego osiągnął już ponad pięćdziesiąt procent, a wszystkie prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem. Otwarcie obiektu zaplanowano na wiosnę 2016 roku.

Sklep marki odzieżowej zajmie powierzchnię liczącą ponad 952 mkw. Założona w 2000 roku w Polsce, firma Carry zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą odzieży damskiej, męskiej i młodzieżowej, bielizny, obuwia i torebek. Nowe kolekcje wchodzą do sklepów marki kilkanaście razy w roku.

Wkrótce nowe marki

Firma CBRE, odpowiedzialna za komercjalizację pierwszego wołomińskiego centrum handlowego, zapowiada szybki finał negocjacji i podpisanie umów z kolejnymi najemcami już na przełomie maja i czerwca br. W gronie najemców Fabryki Wołomin znaleźli się już m.in.: Media Expert, Reserved, Sinsay, Cropp, House, H&M, CCC, Hebe, Swiss, Carrefour i Eco-Top. W wołomińskim centrum handlowym znajdować się będzie klub fitness oraz nowoczesny salon mediowy, a w powiększonej strefie gastronomicznej popularna restauracja fast-food oraz lodziarnia. Na wiosnę 2016 roku swoje lokale otworzą tu nie tylko znane marki oferujące artykuły wyposażenia wnętrz, odzież, kosmetyki czy obuwie, ale również lokalni przedsiębiorcy.

Budowa Fabryki Wołomin, jak dowiedziała się redakcja Retailnet, przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Wołomińskie centrum handlowe składać się będzie z galerii handlowej z 90 punktami handlowo-usługowymi i gastronomicznymi, hipermarketem i częścią rozrywkową o łącznej powierzchni najmu liczącej 23,5 tys. mkw. oraz parku handlowego o powierzchni 6,5 tys. mkw. Oba obiekty będą położone po obu stronach naziemnego, ogólnodostępnego parkingu z 830 miejscami parkingowymi.

Lokalizacja i dojazd

Niedługo po otwarciu obiektu, planowanym na pierwszy kwartał 2016 roku, zakończyć się mają prace modernizacyjne linii kolejowej E75 Warszawa-Białystok na odcinku Warszawa-Rembertów-Zielonka-Tłuszcz. Przyszli klienci Fabryki Wołomin będą mogli korzystać z odnowionej stacji Wołomin-Słoneczna, która zyska nowoczesny system nagłośnienia i oświetlenia wraz z elementami małej architektury: wiatami, ławkami i elektronicznymi tablicami informacyjnymi. Co ważne, w ramach inwestycji przewidziano zastąpienie przejazdów kolejowych tunelami, dzięki czemu kierowcy będą mogli zaoszczędzić sporo czasu spędzanego w korkach. Dla pieszych natomiast zaplanowano komfortowe przejścia podziemne na perony dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, podróżnych z ciężkim bagażem i rodziców z dziećmi w wózkach.