Galeria Jurajska w Częstochowie
Galeria Jurajska w Częstochowie

Galeria Jurajska w Częstochowie poszerza ofertę handlową. W centrum otwarty został właśnie salon Reporter Young.

W największym centrum handlowym w Częstochowie rośnie liczba sklepów. W połowie maja do grona najemców dołączył Young Reporter. To już 4. otwarcie nowego salonu od początku 2015 roku. Young Reporter zdecydował się na otwarcie sklepu mającego 63 mkw.

Oferta dla dzieci

Jest to 6. sklep w Galerii Jurajskiej, w której znajdą się wyłącznie ubrania i dodatki adresowane do dzieci i młodzieży w wieku od kilku do kilkunastu lat. W centrum od kilku lat działają także Coccodrillo, Smyk, Wójcik oraz RE Kids. Ubrania dla dzieci i młodzieży można tam także znaleźć m.in. w salonach Cubus, H&M oraz C&A.

– Nowy najemca dopełnia segment naszej oferty, jaką adresujemy do rodziców i ich pociech. Dzięki Reporter Young wprowadzamy do niego ubrania i dodatki adresowane do młodzieży szkolnej. Jest to pierwszy sklep w Galerii Jurajskiej stricte pomyślany o tej grupie. Ponadto pojawienie się najemcy rozwija także ofertę, jaką galeria kieruje do rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Young Reporter należący do spółki TWA Retaile to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek oferujących ubrania dla dzieci i młodzieży. Sieć posiada w Polsce już ponad 90 salonów i ponad 30 punktów. Swoją sprzedaż prowadzi także za granicą. Salon w Galerii Jurajskiej – będzie pierwszym regularnym sklepem marki w mieście.

Nowi najemcy

– Obecność nowego najemcy, jest efektem realizacji naszej strategii, jaką obraliśmy w zeszłym roku, a która zakłada dalsze poszerzenie i rozwój oferty skierowanej do dzieci i młodzieży. W ostatnich miesiącach, dzięki temu wprowadziliśmy pod dach Galerii Jurajskiej m.in. plac zabaw „Bajkowy Labirynt”, Centrum Gier Bard czy sklep z zabawkami Toy Planet. Young Reporter idealnie wpisuje się w naszą strategię – mówi Katarzyna Korpak.

Galeria Jurajska to trzecie centrum handlowo-rozrywkowe zrealizowane przez Globe Trade Centre SA (GTC) w Polsce. Powierzchnia całkowita Galerii Jurajskiej wynosi 130 tys. mkw., z czego 49 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-rozrywkowa, która mieści prawie 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz wielosalowe kino Cinema City. Obiek działa od 2009 roku.