payu allegro mbank plarnosci mobilne

Sofort AG, jeden z europejskich liderów na rynku bezpośrednich metod płatności, kontynuuje szybkie tempo rozwoju.

Firma odnotowała w I kw. 2015 roku wzrost transakcji o 40% rok do roku. Polska znalazła się wśród państw, które w dużym stopniu przyczyniły się do tak dobrego wyniku – od początku roku spółka na tym rynku odnotowała przyrost transakcji o 35% oraz obrotów o 25%.

Oprócz Polski, ponad przeciętne wyniki Sofort miał także w Belgii, Hiszpanii i we Włoszech. Wszystkie te rynki należą do priorytetowych w strategii rozwoju firmy.

E-commerce wpływa na rozwój rynku płatności

Sofort AG zyskuje głównie dzięki temu, że zgodnie z oczekiwaniami konsumentów coraz więcej e-sprzedawców implementuje tę metodę płatności. Gwarantuje ona maksymalną elastyczność podczas zakupów online, szczególnie w wymiarze transgranicznym.

Sofort Banking stanowi idealną metodę płatności dla e-sklepów, które skupiają się na potrzebach swoich klientów i chcą rozwijać biznes na rynkach zagranicznych. Dotychczas rozwiązania Sofort są zintegrowane z ponad 30 000 sklepami w 13 europejskich krajach. Między innymi firmy takie jak: Dell, Deutsche Bahn, Doc Morris, IKEA, Nestlé, Obi, Rossmann, Redcoon czy notebookbilliger.de, wszystkie przeprowadzają swoje płatności za pomocą Sofort Banking. Celem spółki w średnim okresie jest zaistnienie na wszystkich istotnych rynkach europejskich.

“Jesteśmy przekonani, że w przewidywalnej przeszłości metody płatności ograniczające się do funkcjonowania tylko w ramach jednego rynku staną się przeszkodą. Tylko te rozwiązania, które działają ponad granicami, jak Sofort Banking, będą dominować” – powiedział Gerrit Seidel, CEO SofortT AG.

Transgraniczne płatności

Dodatkowo, spodziewane wdrożenie Dyrektywy w sprawie usług płatniczych (PSD 2), powinno w pozytywny sposób przyczynić się do dalszego rozwoju Sofort. Nowe prawo ma na celu zwiększenie konkurencyjności poprzez otwarcie rynku płatności oraz ułatwienie płatności w obrocie transgranicznym.

Dzięki systemowi płatności Sofort Banking oraz systemowi weryfikacji online Sofort Ident, spółka Sofort AG oferuje nowoczesne rozwiązania dla bezpiecznych zakupów towarów i produktów cyfrowych w Internecie. Przedsiębiorstwo to z siedzibą w Gauting koło Monachium, ze swoim produktem Sofort Banking jest liderem na niemieckim rynku pośrednictwa w przelewach bezpośrednich. W zeszłym miesiącu ponad 30 000 sprzedawców e-commerce zrealizowało ponad 4 mln transakcji za pośrednictwem Sofort Banking.

Poza granicami Niemiec, usługa ta oferowana jest również w: Polsce, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Francji, Holandii, na Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii. Obecnie z usług Sofort AG korzysta ponad 18 mln użytkowników.