Centrum Sukcesja
Centrum Sukcesja

W Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja, które powstaje w ścisłym centrum Łodzi, wszystkie prace budowlane prowadzone są zgodnie z przyjętym harmonogramem rzeczowym, a oddanie inwestycji nastąpi planowo w trzecim kwartale 2015 roku.

Na zewnątrz na ukończeniu są prace elewacyjne, a we wnętrzach budynku trwa montaż instalacji oraz prowadzone są roboty wykończeniowe.

Aktualny stan prac

W zabudowaniach Sukcesji prowadzone są prace wykończeniowe przestrzeni wspólnych, prowadzone przez głównego wykonawcę firmę Mirbud, a także pomieszczeń wynajętych, w tym niektórych sklepów i kina. Te powierzchnie wykańczają ekipy zatrudnione bezpośrednio przez najemców lokali. Montowane są elementy wyposażenia technicznego, takie jak windy i schody ruchome. Ułożona jest także większość posadzek kamiennych. Wszystkie ściany wewnętrzne są już gotowe, a teraz trwają prace przy sufitach podwieszonych.

Jeśli chodzi o zewnętrzną część budynku, to na ostatnim etapie jest realizacja wszystkich elewacji galerii – montowana jest tzw. „koronka” wokół budynku. W rejonie głównego wjazdu do Sukcesji trwa przebudowa układu drogowego. Przewidywany termin zakończenia tych prac to koniec czerwca.

Technologie i innowacyjne rozwiązania

Budowa w większości elementów realizowana jest z wykorzystaniem tradycyjnych, sprawdzonych technologii. Wszelkie układy instalacji sanitarnych, elektrycznych, wentylacji czy klimatyzacji zaprojektowane są zgodnie z najnowszymi trendami „Eco”. Oznacza to, że np. woda deszczowa będzie odzyskiwana do podlewania terenów zielonych, a pompy ciepła zostaną wykorzystanie do ogrzewania i chłodzenia budynku. Ponadto w Sukcesji zostaną zainstalowane energooszczędne źródła światła – typu LED. Obiekt będzie w pełni dostosowany do wymogów międzynarodowego certyfikatu BREEAM.

CH-R Sukcesja

Sukcesja to ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 36 tys. mkw. powierzchni najmu. Butiki, które powstaną w Sukcesji będą pogrupowane branżowo, ułatwiając klientom poruszanie się po centrum.

Strefa food court w CH-R Sukcesja
Strefa food court w CH-R Sukcesja

Wśród nich znajdą się sklepy firm odzieżowych i obuwniczych, między innymi sieć LPP (Reserved, House, Cropp, Mohito, Sinsay), H&M, Pako Lorente, Piazza Di Moda, Piazza Di Moda Young, Zaps, CCC, Deichmann. Ponadto klienci Sukcesji będą mieli do dyspozycji pierwszy w Łodzi sklep z odzieżą sportową Sports Direct, 4F, supermarket Piotr i Paweł, elektromarket Media Expert, salony jubilerskie (Apart, Briju) oraz drogerie, a także liczne punkty usługowe w tym salon fryzjerski, aptekę, biura podróży oraz punkty najważniejszych operatorów sieci komórkowych.

Oprócz zakupów obiekt zaoferuje rozrywkę w postaci najnowocześniejszego w kraju 9-salowego kina Helios oraz kręgielni z 24 torami bowlingowymi, strefę dziecięcą, w której znajdzie się sala zabaw Jupi Park oraz Świat Zabawek, gastronomię w funkcjonalnie zaprojektowanym food-courcie i rekreację w klubie Pure Jatomi Fitness z 300-metrowym tarasem zewnętrznym. Dla klientów dostępny będzie dwupoziomowy parking na ponad 1000 miejsc.