ECE Polish Retail Day
ECE Polish Retail Day

ECE Projektmanagement Polska po raz drugi organizuje konferencję pod nazwą ECE Polish Retail Day, która odbędzie się 2 czerwca br. w Arkadach Kubickiego w Warszawie

W spotkaniu weźmie udział około 250 przedstawicieli sieci handlowych współpracujących i prowadzących sklepy w centrach handlowych należących do spółki.

Komercjalizacja, technologie, e-commerce

Wśród panelistów wystąpi Joanna Fisher, dyrektor zarządzający Center Management ECE, gościem specjalnym konferencji oraz prelegentem będzie Ibrahim Ibrahim, dyrektor zarządzający Portland Design. Tegoroczna konferencja skupiać się będzie na przyszłości centrów handlowych pod względem komercjalizacji, wykorzystania nowoczesnych technologii oraz e-commerce.

– Obecnie deweloperzy i najemcy muszą dostrzegać zmiany związane z nowoczesnym handlem, internetem, wykorzystaniem smartfonów czy beaconów. Należy próbować przewidzieć, jaki wpływ będą miały na zachowania konsumenckie klientów centrów handlowych – mówi redakcji Retailnet.pl Rafał Pruba dyrektor Działu Najmu ECE Projektmanagement Polska.

– Retail Day to impreza dedykowana naszym najemcom. Podczas spotkania zaprezentujemy 8 naszych centrów handlowych, działających w Polsce. Są to: Galeria Krakowska, Silesia City Center w Katowicach, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Galeria Łódzka, Poznań City Center, Galeria Kaskada w Szczecinie, Galeria Bałtycka w Gdańsku oraz obecnie realizowany projekt Zielone Arkady w Bydgoszczy. Przybliżymy i przypomnimy najemcom najważniejsze informacje o centrach handlowych dotyczące powierzchni najmu (GLA), frekwencji, daty otwarcia, a także poinformujemy o planowanych inwestycjach – dodał Rafał Pruba.

Grupa ECE

O ECE Już od roku 1965 ECE działa, jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej pespektywie. Na rynku europejskim jest w tym segmencie niekwestionowanym liderem. W 196 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 43 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 16 krajach około 19.500 sklepów mieszczących się na powierzchni 6,5 milionów metrów kwadratowych osiąga obroty na poziomie 22 miliardów euro rocznie. Do centrów tych zaliczają się w Polsce m. in. Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska w Krakowie, a w Niemczech Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu, Milaneo w Stuttgarcie oraz Marmara Park w Istambule (Turcja).

Obecnie w fazie projektowania i budowy na terenie Europy znajduje się kolejne 15 galerii handlowych, w tym nowe centrum handlowe Zielone Arkady w Bydgoszczy oraz Aquis Plaza w Aachen. W ramach swoich działów Office Traffic i Industries firma ECE realizuje także obiekty o innym przeznaczeniu, jak choćby 2 niemiecką centralę firmy Philips w Hamburgu, siedzibę firmy ThyssenKrupp w Essen czy hotel Steigenberger na nowym stołecznym lotnisku w Berlinie (BER).