Restauracja Sphinx
Restauracja Sphinx

Sieć restauracji Chłopskie Jadło, należąca do Sfinks Polska, otworzyła nowy lokal w Poznaniu. Restauracja o łącznej powierzchni blisko 1,2 tys. mkw. jest aktualnie największym lokalem należącym do sieci Chłopskie Jadło w Polsce.

Nowo otwarta restauracja prowadzona jest w systemie operatorskim. Obecnie jest to druga restauracja Chłopskie Jadło działająca w stolicy Wielkopolski i jej okolicach.

Drugi lokal w Poznaniu

W nowej restauracji Chłopskie Jadło znajduje się ponad 300 miejsc. W części restauracyjnej znajduje się blisko 60 stolików z prawie 250 miejscami, dodatkowo w sezonowym ogródku przygotowano 15 stolików z 60 miejscami. Lokal posiada wydzieloną salę, w której mogą odbywać się spotkania biznesowe, ze znajomymi czy kameralne uroczystości rodzinne. Ponadto w lokalu zaaranżowano kącik zabaw dla dzieci.

– Chłopskie Jadło w Poznaniu to restauracja mieszcząca się w bardzo dobrej lokalizacji i dysponująca dużą przestrzenią, co w połączeniu z naszą aranżacją wnętrz tworzy wyjątkowy, przytulny klimat. W nowej restauracji można zamówić wiele tradycyjnych potraw w nieco lżejszym wydaniu, charakterystycznych dla polskiej kuchni, która niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Co więcej w poznańskiej restauracji jako pierwszej w sieci będzie można spróbować nowej, bogatej oferty pierogów oraz kasz przyrządzonych na wiele sposobów – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Chłopskie Jadło.

Ekspansja w Wielkopolsce

Spółka Sfinks Polska w Poznaniu prowadzi sieć 8 restauracji. 7 z nich działa pod szyldem Sphinx m.in. w takich centrach handlowych jak Stary Browar, CH Plaza, Marcelin, M1, Galeria Mlata) oraz dwie pod szyldem Chłopskie Jadło.

Sfinks Polska zarządza 109 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 94 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami Wook (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.