Szwedzka sieć multimatketów Jula otwiera swój kolejny sklep w Polsce. Nowy sklep sieci będzie mieścić się w kieleckim centrum handlowo-rozrywkowym Galeria Echo.

Szwedzka sieć Jula od jesieni 2011 roku inwestuje w polski rynek. W ciągu niespełna 4 lat powstało 12 sklepów i nadal poszukuje lokalizacji pod kolejne otwarcia. Tym razem wybór padł na Kielce i Galerię Echo – największe w regionie centrum handlowo-rozrywkowego.

Prócz kolejnych otwarć Jula przez cały czas poszerza i uzupełnia swój asortyment, w którym znajdziemy ponad 14 tys. wyselekcjonowanych produktów, często marek własnych – niedostępnych w innych sklepach, ale uznanych i docenianych w Szwecji czy Norwegii. Oferta w samym sklepie, podzielona została na 8 części tematycznych: Narzędzia i maszyny, Artykuły budowlane i farby, elektryka i oświetlenie, odzież artykuły BHP, ogród, wypoczynek, artykuły motoryzacyjne oraz AGD i RTV.

Firma zatrudnia łącznie około 2,4 tys. pracowników w 72 multimarketach: 41 w Szwecji, 20 w Norwegii i 11 w Polsce. Sklepy Jula dysponują powierzchnią 3 tys. mkw.
Historia firmy Jula zaczęła się w 1979 roku, w sercu Szwecji, na farmie zwanej Jultorp. Przez te 35 lat Jula rozwijała się, najpierw otwierając swoje placówki w samej Szwecji, potem od 2008 – w Norwegii, a następnie w Polsce.

Jula posiada w Polsce 12 sklepów: w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie, Słupsku, Gdańsku, Gliwicach, Poznaniu, Bielsku-Białej, Szczecinie oraz Kielcach.