Kolekcja 4F
Kolekcja 4F

Polska marka odzieży sportowej, do planów rozszerzenia sieci sprzedaży w kraju, dodaje kolejne wyzwania. 4F przygotowuje się do rozwoju salonów własnych zagranicą.

Ekspansja sieci 4F

W Polsce asortyment marki 4F dostarczany jest do ponad 300 punktów detalicznych, w tym do około 150 sklepów monobrandowych, a dodatkowo trafia on do ponad 300 punktów hurtowych oraz do ponad 130 klientów korporacyjnych.

Do tych planów na rynku lokalnym doszły również działania zmierzające do rozszerzenia sieci sprzedaży na rynki zagraniczne. W związku z tym firma OTCF, producent odzieży i akcesoriów sportowych rozpoczął restrukturyzację działu rozwoju i inwestycji.

– Aktualnie marka 4F dostępna jest w 24 krajach europejskich. Zagranicę docieramy w tej chwili wyłącznie poprzez sprzedaż hurtową, współpracując z dystrybutorami oraz bezpośrednio z sieciami sklepów oferujących profesjonalny sprzęt i odzież sportową. Lecz w niedalekiej przyszłości, czyli w 2016 roku, chcemy także rozwinąć własną sieć sprzedaży detalicznej – mówi Małgorzata Gabryś, Dyrektor ds. Rozwoju i Inwestycji.

Zagraniczne sklepy w 2016

Pierwszych salonów 4F należy wypatrywać już w przyszłym roku. Natomiast w perspektywie kolejnych pięciu lat nowe sklepy własne pojawiać się będą w pozostałych krajach Europy. Działaniom tym towarzyszyć będzie szeroko zakrojona akcja marketingowa, przygotowana dla poszczególnych rynków lokalnych. Więcej szczegółów na temat ekspansji zagranicznej, udzielać będą przedstawiciele marki podczas targów i spotkań branżowych, jak Shopping Center Forum w Warszawie 16 – 17 września 2015 oraz Mapic w Cannes 18 – 20 listopada br.

Firma OTCF, właściciel marki 4F, to jeden z wiodących producentów wysokiej klasy odzieży i akcesoriów sportowych. 4F od lat współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Narciarskim, Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki oraz Polskim Związkiem Biathlonowym, a od 2014 roku do tego grona dołączył Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.