Salon Sizeer
Salon Sizeer

Beacony, najgorętsza technologia 2015 roku, wchodzi do multibrandowej sieci Sizeer, która ma ponad 90 salonów zlokalizowanych w najważniejszych centrach i galeriach handlowych w Polsce, a od 2013 roku także za granicą.

Razem z beaconami startuje aplikacja SizeerClub, która ma promować program lojalnościowy i dostarczać unikalne treści jej użytkownikom.

Beacony w Sizeer łączą się z aplikacją SizeerClub, zainstalowaną przez potencjalnego klienta. Otrzyma on powiadomienie push zachęcające go do odwiedzenia sklepu. W samym sklepie beacony będą informować o historii konkretnych modeli butów, w zależności od tego, przy której półce klient będzie poszukiwać interesującego go towaru. Finalizacją komunikacji przez beacony będzie wiadomość na do widzenia, zachęcająca do ponownego odwiedzenia sieci Sizeer.

Personalizacja komunikatów

– Docelowo beacony umożliwią nam personalizację komunikatów, oferty, treści wysyłanych do danego klienta. Będziemy mogli wysłać mu informacje o nowościach, promocjach lub o limitowanej kolekcji interesujących go marek, które przykładowo pojawią się w Sizeer. Musimy myśleć o innowacyjnych rozwiązaniach, bo nasza grupa docelowa (core 16-25) jak żadna inna jest wrażliwa na nowe technologie i biegła w posługiwaniu się nimi – mówi Dominik Królikowski, szef marketingu w Grupie MIG, właściciela sieci Sizeer.

Wraz z beaconami premierę ma aplikacja SizeerClub, skierowana głównie do uczestników programu lojalnościowego. Baza programu lojalnościowego Sizeer to prawie pół miliona stałych klientów.

– Wierzymy, że ten sposób pokażemy zupełnie nowy wymiar zakupów. Sama aplikacja ułatwi klientowi korzystanie z karty SizeerClub – pokaże mu historię zakupów, będzie gromadzić wirtualne paragony, szczególnie przydatne podczas wymian/zwrotów/reklamacji. W połączeniu z beaconami w salonach zapewni mu najaktualniejsze informacje o produktach i promocjach Sizeer. Jesteśmy przekonani, że wdrożenie beaconów w całej sieci Sizeer jest dużym krokiem do zacierania różnic między światem online i offline podczas procesu zakupowego – tłumaczy Krzysztof Heyda, koordynator projektu w Grupie MIG.

Start mobilnej aplikacji

Aplikację można pobrać z App Store, Google Play oraz Windows Phone Store. Beacony zostały dostarczone przez krakowską firmę kontakt.io.

To nie pierwsza technologiczna nowinka, wdrożona w obrębie sieci.

– Doradcy klienta w Sizeer dysponują tzw. „wirtualną półką”, czyli rozszerzoną ofertą, którą prezentują klientom na SiTabach, z możliwością zamówienia towaru bezpośrednio do domu lub wybranego salonu Sizeer w całej Polsce. W połączeniu z nowoczesnym sklepem internetowym www.e-sizeer.com, Sizeer wyrasta na jednego z liderów rynku polskiego w dziedzinie omnichannelingu – mówi Dominik Królikowski.

Sizeer to multibrandowa sieć, która podbija rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Ponad 90 salonów, oferujących topowe produkty takich marek jak Nike, adidas, Reebok, Lacoste, Timberland, Puma, Vans, Converse, New Era czy O’neill to znak rozpoznawczy najlepszych galerii handlowych w całej Polce. 17 grudnia 2013 roku, ruszył pierwszy zagraniczny salon Sizeer w Berlinie. Obecnie Sizeer to już 14 salonów Sizeer w Niemczech, Czechach, Słowacji i Litwie. Ekspansja trwa.