collectplus clickandcollect

Capital & Regional, brytyjski zarządca nieruchomości handlowych, uruchamia w swoich obiektach usługę click and collect, która umożliwia klientom odbiór internetowych zakupów w sklepie stacjonarnym.

Obsługą nowej usługi zajmie się firma kurierska CollectPlus, która specjalizuje się w doręczaniu paczek w trybie click and collect.

Zanim władze Capital&Regional zdecydowały się na wprowadzenie tej usługi we wszystkich zarządzanych przez siebie galeriach, przeprowadzone zostały testy w dwóch centrach handlowych – The Mall Camberley oraz Kingfisher Shopping Centre. Trwały one pół roku.

DOSTAWY I ZWROTY W JEDNYM MIEJSCU

CollectPlus to firma joint venture, która umożliwia odbiór przesyłek już w ponad 5,500 placówkach na terenie Wielkiej Brytanii. Firma wykorzystuje rozwiązania firmy kurierskiej Yodel oraz system płatności internetowych PayPoint. Dzięki usłudze CollectPlus klienci nie tylko mogą odbierać przesyłki, ale też dokonywać zwrotów. Firma tym samym chce zwiększyć liczbę swoich placówek oferując usługę również w centrach handlowych dzięki współpracy z Capital & Regional.

„Mimo, że usługa click&collect jest dość nowa już zauważamy pewne nowe trendy. Duża liczba konsumentów nie tylko chce odbierać zamówienia blisko miejsca zamieszkania, ale też w miejscach  gdzie spotykają się ze znajomymi lub spędzają czas wolny. Obecnie posiadamy ponad 5,5 tysiąca placówek i chcemy mieć ich co raz więcej. Cieszymy się ze współpracy z Capital & Regional, ponieważ pozwoli nam to na dalszy rozwój i znacząco poszerzy bazę naszych klientów.” – skometował Neil Ashworth, Dyrektor Generalny CollectPlus.

GALERIA HANDLOWA JAK PUNKT ODBIORU

Firma CollectPlus współpracuje już z ponad 260 detalistami na wyspach. Klienci mogą zamawiać i odbierać produkty z sklepów e-commerce takich firm jak John Lewis, Superdry czy House of Fraser. Zamówione towary będzie można odebrać w centrum handlowy przy okazji innych zakupów. Wystarczy, że klient przy finalizacji zamówienia zaznaczy opcje obierz w punkcie CollectPlus.

„Trend click&collect nabiera tempa i zmienia również sposób w jakim konsumenci dokonują zakupów. Dlatego też postanowiliśmy zaadaptować to rozwiązanie w naszych centrach handlowych dzięki współpracy z CollectPlus. Dzięki naszym centrom handlowym konsumenci będą mieli miejsce w którym odbiorą wszystkie swoje zamówione towary” – mówi Mark Bourgeois, dyrektor z Capital & Regional.