Galeria Malta
Galeria Malta

Galeria Malta w Poznaniu uatrakcyjniła ofertę obiektu otwierając plac zabaw – plażę przy centrum handlowym. Plac zabaw ma 700 mkw. powierzchni i 320 ton plażowego piasku. Jest pierwszą tego typu atrakcją w Polsce, przy centrum handlowym.

– Plac zabaw „Natura” to kolejny element naszych działań, zmierzających do zapewnienia najmłodszym klientom i ich rodzicom jak najlepszych warunków do wspólnego spędzania wolnego czasu w naszym centrum – mówi Agnieszka Juszkis, Marketing Manager Galerii Malta, zarządzanej przez Neinver.

Szersza oferta dla dzieci

Plac zabaw jest usytuowany w amfiteatrze przed galerią. Do dyspozycji dzieci jest 19 różnych urządzeń, w tym huśtawki, piaskownica i specjalnie usypana górka ze zjeżdżalnią.

Plac Zabaw w Galerii Malta posiada certyfikaty bezpieczeństwa TUV. Został zbudowany również zgodnie z normą PN EN 1176, dotyczącą jego bezpiecznego wyposażenia. Certyfikat Forest Stewardship Council gwarantuje także, że jest przyjazny dla środowiska naturalnego.

– Ten plac jest rzeczywiście inny niż wszystkie. Standardowo używane przez nas drewno akacjowe z eko upraw, zostało zabezpieczone wyjątkowo stylową białą farbą, nawiązującą do plażowych konstrukcji. Oczywiście wszystkie użyte materiały i impregnaty są w pełni bezpieczne dla dzieci. Ponadto na specjalne życzenie Galerii Malta użyliśmy najdrobniejszego piasku, którym został wysypany cały plac – mówi Milena Łańcucka, z firmy Lars Laj Polska, producent nadmorskiego placu zabaw.

Galeria Malta

Rekreacja w centrum handlowym

W Poznaniu jest ponad 600 placów gier i zabaw, jednak wiele z nich odbiega jakościowo od przyjętych standardów. Nadal brak miejsc, gdzie dzieci mogą nie tylko spędzać wolny czas, bawiąc się z rówieśnikami, ale przede wszystkim aktywnie się rozwijać. A rola placu zabaw jest nieoceniona w prawidłowym rozwoju dziecka. – Dobrze skonstruowany plac zabaw pełni w rozwoju dziecka niebagatelną rolę inspiratora ekspresji ruchowej i kształtowania swobody ruchowej, przy jednoczesnym poczuciu bezpieczeństwa, które kojarzy się z miejscem jakim jest plac zabaw – mówi prof. AWF dr hab. Michał Bronikowski, Kierownik Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej AWF Poznań.

Galeria Malta na co dzień dba o zapewnienie rodzinom z dziećmi szeregu atrakcji i udogodnień. Poza placem zabaw na świeżym powietrzu, w strefie restauracyjnej centrum przygotowany został kolorowy kącik z zabawkami, gdzie możliwe jest podgrzanie dziecku posiłku oraz skorzystanie z krzesełek do karmienia. Dodatkowo na każdym poziomie obiektu znajdują się osobne toalety dla najmłodszych klientów, podnóżki umożliwiające im umycie rąk, a także pokoje dla rodziców z dziećmi.

Galeria Malta to jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w zachodniej Polsce, którym zarządza firma Neinver. Trzykondygnacyjny kompleks ma 162 tys. mkw. całkowitej powierzchni. W Galerii Malta działa 160 sklepów oraz punkty usługowe, wielosalowe kino Multikino, liczne kawiarnie i restauracje.