Galeria Morena

Carrefour sfinalizował kolejne umowy najmu dla Galerii Morena w Gdańsku. W gronie najemców tego centrum handlowego pozostały znane marki sieciowe, takie jak m.in. Reserved i Carry, które przebudują i znacznie powiększą swoje lokale, w związku z nowym potencjałem handlowym tego obiektu. Poziom komercjalizacji Moreny przekroczył już 80 proc.

Po rozbudowie Galeria Morena w Gdańsku zaoferuje nowoczesny design oraz 33 tys. mkw. GLA. Na tej powierzchni powstanie ponad 80 sklepów i punktów handlowo-usługowych, w tym, m.in. kino, plac zabaw dla dzieci oraz fitness klub. Wśród najemców galerii, oprócz nowych brandów, znajdą się również znane marki sieciowe, które obecnie posiadają swoje lokale w tym centrum handlowym, m.in. Reserved i Carry, które powiększą i kompleksowo zmodernizują swoje sklepy.

Finalizacja rekomercjalizacji

– Podpisanie umów z grupą LPP oraz marką Carry, które powiększą swoje sklepy w Galerii Morena, to kolejny krok w kierunku sfinalizowania procesu rekomercjalizacji tego obiektu, który przekroczył obecnie poziom 80 proc. Duże zainteresowanie naszym projektem ze strony dotychczasowych najemców sieciowych, pokazuje z jednej strony, że znane marki widzą duży potencjał w nowej Morenie, a z drugiej, że współpraca z Carrefour jest satysfakcjonująca dla naszych obecnych partnerów biznesowych – mówi Ronan Martin, wiceprezes zarządu Carrefour ds. ekspansji i centrów handlowych. Modernizacja Galerii Morena zakłada kompleksowy remodeling centrum handlowego wraz z jego repozycjonowaniem oraz rekomercjalizacją, co przyczyni się do zbudowania zupełnie nowego wizerunku galerii w mieście i pozwoli nam jeszcze skuteczniej konkurować z obecnymi i nowopowstającymi obiektami handlowymi – dodaje Ronan Martin.

W nowej Morenie lokale Reserved i Carry zostaną znaczne powiększone i znajdą się w nowej, dobudowanej części obiektu. Salon Reserved zostanie powiększony z 450 mkw. do ponad 1,5 tys. mkw., a salon Carry ze 157 mkw. do ponad 1,1 tys. mkw. Oba sklepy będą zlokalizowane w strefie modowej na poziomie 0.

Carrefour, w ramach prowadzonego procesu rekomercjalizacji, przedłużył również umowy z innymi najemcami sieciowymi Galerii Morena, takimi jak Jysk czy Zoo Karina. Marki te zmieniły lokalizację i otworzyły swoje salony w nowym retail parku o powierzchni ponad 3000 m.kw, który został oddany do użytku pod koniec pierwszego kwartału 2015 roku.

Otwarcie w II kwartale 2016

Obecnie w Galerii Morena realizowany jest kolejny etap przebudowy – kompleksowy remodeling i rozbudowa hipermarketu Carrefour oraz przebudowa parkingów. Otwarcie całej galerii po przebudowie zaplanowane jest na drugi kwartał 2016 roku.

Carrefour Polska to multiformatowa sieć handlowa, pod której szyldem działa obecnie ponad 700 sklepów w takich formatach jak: hipermarkety, supermarkety oraz sklepy osiedlowe. Carrefour posiada również doświadczenie deweloperskie, inwestycyjne oraz operacyjne związane z zarządzaniem centrami handlowymi. Spółka jest właścicielem i zarządcą sieci centrów handlowych zlokalizowanych w dużych i średnich miastach o łącznej powierzchni ponad 230 tys. GLA.