Galeria Północna
Galeria Północna

Zarząd spółki Globe Trade Centre (GTC) poinformował o otrzymaniu pozwolenia na budowę centrum handlowego Galeria Północna w Warszawie.

Decyzja ta pozwoli spółce na rozpoczęcie dewelopmentu i budowy galerii, która powstanie w dzielnicy Białołęka.

Aktualnie Galeria Północna znajduje się w ostatniej fazie przygotowań przed przystąpieniem do prac budowlanych. Proces mający na celu uzyskanie pozwolenia na budowę osiągnął ostatni etap. Po uzyskaniu pozwolenia, jak zapowiada zrząd, spółka niezwłocznie przystąpi do prac konstrukcyjnych, które potrwają ok. 20-22 miesięcy.

Zaprojektowana przez renomowane studia architektoniczne APA Wojciechowski i Tzur Architects Galeria Północna zaoferuje wiele rozwiązań sprzyjających wypoczynkowi i rozrywce, w tym publicznie dostępny dach z ogrodem, alejkami spacerowymi i placem zabaw.

Galeria Północna udostępni najemcom ok. 60 tys. mkw., a klientom ok. 2 tys. miejsc parkingowych. GTC planuje uzyskać dla Galerii Północnej certyfikat LEED na poziomie Gold. Za komercjalizację Galerii Północnej odpowiadają firmy JLL i DTZ.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Akcje GTC są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie WIG 30, a także na wielu innych międzynarodowych indeksach.

Od powstania w 1994 r. Grupa jest aktywna na rynkach nieruchomości w Polsce, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Węgier i Słowacji. Zbudowaliśmy 60 budynków komercyjnych, oferujących ponad mln mkw. powierzchni najmu oraz dziewięć projektów mieszkalnych oferujących ponad 400 tys. mkw. powierzchni. Dziś GTC jest właścicielem i zarządcą 34 budynków komercyjnych i biurowych, a także centrów handlowych, których łączna powierzchnia wynosi ponad 652 tys. mkw.