Wizualizacja Galerii Północnej
Wizualizacja Galerii Północnej

Globe Trade Centre SA po uzyskaniu pozwolenia na budowę centrum handlowego Galeria Północna na warszawskiej Białołęce, jednym z kluczowych projektów spółki, wybrało generalnego wykonawcę obiektu. Budowa galerii ruszy już za kilka tygodni.

Na generalnego wykonawcę wybrano spółkę Unibep. Przewidywany czas realizacji inwestycji wynosi około 22 miesiące. Planowane wynagrodzenie za wykonanie inwestycji przekroczy kwotę 70 mln euro, przy czym, jak poinformowano, ostateczna wartość dookreślona zostanie po uzgodnieniu przez strony szczegółowych warunków realizacji.

– Wznoszenie nowych budynków i realizowanie naszych projektów jest elementem DNA GTC. Jestem pewien, że Galeria Północna, dzięki swojemu projektowi i funkcjom, które będzie spełniała, przyczyni się do dalszego rozwoju dzielnicy. Dzięki niej Białołęka, będzie stawała się coraz bardziej atrakcyjnym, wygodnym i przyjaznym miejscem do życia – mówi Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

Współpraca władz lokalnych

– Cieszę się, że udało się doprowadzić do szczęśliwego finału pierwszy etap tego projektu, bo nowoczesne, funkcjonalne i atrakcyjne architektonicznie centrum handlowe było długo oczekiwane przez mieszkańców naszej dzielnicy. Trzymamy kciuki, żeby zgodnie z planem za dwa lata w sercu Białołęki było już można nie tylko zrobić zakupy, ale także skorzystać z oferty kilkusalowego kina i odpocząć w wyjątkowym otoczeniu na zielonym dachu-ogrodzie – mówi Piotr Jaworski, Burmistrz dzielnicy Białołęka Miasta Stołecznego Warszawy.

Projekt inwestycji Galeria Północna przez cały czas przygotowań formalno-prawnych był wspierany przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz władze dzielnicy Białołęka, na wszystkich etapach procedowania wniosku o pozwolenie na budowę. Władze Białołęki prowadziły z GTC konstruktywny dialog o potrzebach mieszkańców dzielnicy oraz inwestycjach infrastrukturalnych. Galeria Północna będzie obsługiwać jedną z najdynamiczniej rozwijających się części Warszawy, która dziś jest domem dla ponad 140 tys. osób.

Pierwsze centrum handlowe w północno-wschodniej części Warszawy

– Nasz projekt zmieni dynamikę całego warszawskiego handlu detalicznego. Galeria Północna będzie pierwszym nowoczesnym, dużym centrum handlowo-rozrywkowym położonym w północno-wschodniej części Stolicy. Wielu klientów nie będzie już musiało przejeżdżać dużych dystansów do sklepów, które odpowiadają ich aspiracjom, gdyż znajdą je w swoim sąsiedztwie. Co więcej, biorąc pod uwagę niezaspokojony dotąd popyt na jakościową ofertę handlową na terenie leżącym w zasięgu inwestycji, jesteśmy przekonani, że Galeria Północna będzie wielkim sukcesem – mówi Jacek Wachowicz, członek zarządu GTC.

Galeria Północna udostępni najemcom ok. 64 tys. mkw. powierzchni, a klientom ok. 2 tys. miejsc parkingowych. Odwiedzający będą mieli do dyspozycji zróżnicowane rozwiązania rozrywkowo-wypoczynkowe, takie jak publicznie dostępny dach z ogrodem, alejkami spacerowymi i placem zabaw. GTC planuje uzyskanie dla inwestycji certyfikatu LEED na poziomie Gold.