payu allegro mbank plarnosci mobilne

W ciągu 7 lat działalności na polskim rynku, paysafecard – wiodącemu światowemu dostawcy internetowych rozwiązań płatniczych typu prepaid – zaufało już 800 tys. Polaków.

Liczba osób wybierających bezpieczne płatności online rośnie z roku na rok, zarówno w kraju, jak i zagranicą. W ciągu 2014 roku za pomocą paysafecard – 16-cyfrowego PIN-u – na całym świecie dokonano aż 86 milionów transakcji.

Rośnie znaczenie mobile

Dane firmy pokazują, że obecnie paysafecard ma już ok. 800 tys.użytkowników w Polsce. Dla porównania, we Francji jest ok. 600 tys. korzystających z paysafecard, a we Włoszech – blisko 200 tys.. Większości transakcji – bo aż 94% – Polacy dokonują korzystając z komputerów, ale już na drugim miejscu znajdują się urządzenia mobilne – korzysta z nich 6% polskich użytkowników paysafecard i liczba ta stale rośnie.

„Polski rynek szybko się rozwija, a internauci wybierają odpowiedzialność i płatności internetowe dające im bezpieczeństwo danych osobowych oraz środków finansowych. Coraz więcej osób przekonuje się do metod płatności prepaid, które są wygodne i pomagają kontrolować wydatki. paysafecard to innowacyjne rozwiązanie płatnicze, które nie wymaga posiadania konta bankowego czy karty kredytowej ani podawania żadnych danych osobowych i w ten sposób realizuje ideę wielopoziomowego bezpieczeństwa transakcji w internecie. Jako liderzy tej pionierskiej technologii, stale udoskonalamy nasze usługi, aby proponować użytkownikom rozwiązania łatwe, szybkie i bezpieczne jak gotówka. Polskie społeczeństwo jest otwarte na innowacje technologiczne, w związku z czym przewidujemy, że liczba użytkowników paysafecard będzie sukcesywnie rosła, także w sektorze bezpiecznych płatności mobilnych” – mówi Udo Müller, dyrektor generalny paysafecard.

Bezpieczeństwo i wygoda kluczowe

paysafecard rozbudowuje paletę dostępnych usług związanych z płatnościami internetowymi. Obecnie polscy użytkownicy mogą korzystać z:

  •         paysafecard,
  •         my paysafecard,
  •         my PLUS (program lojalnościowy),
  •         aplikacji paysafecard na smartfony.

Najnowsze wyniki badań pokazują, że najczęstszy powód korzystania z kart paysafecard, na który wskazało 76,4% ankietowanych to łatwość użytkowania. Aż 70,5% badanych użytkowników korzysta z nich ze względu na bezpieczeństwo dokonywanych płatności, a 57,9% osób wskazało na brak konieczności podawania danych osobowych. Prawie połowa badanych (41,5%) wybiera ten sposób zapłaty ze względu na możliwość kontroli wydawanych pieniędzy, natomiast 35,0% ze względu na brak konieczności posiadania konta bankowego. Ponadto aż 96,5% klientów jest zadowolonych z produktów paysafecard, a 95% poleciłoby paysafecard znajomym.

W Polsce funkcjonuje już około 40 tys. autoryzowanych punktów sprzedaży paysafecard. Kody PIN można zakupić także w Internecie. Dostępne nominały to 20, 30, 50, 100 oraz 300 PLN. Z badań statystycznych dotyczących liczby użytkowników paysafecard w Europie wynika, że wśród Polaków jest ok. 800 000 użytkowników. Partnerami paysafecard są między innymi: Relay, Inmedio, 1-Minute, Statoil, Shell, Stacje BP, Komputronik, Auchan, RUCH, Kolporter, Carrefour, POLOmarket, Delikatesy Centrum, Pepco.