Wizualizacja Galerii Echo Katowice
Wizualizacja Galerii Echo Katowice

– Budowę Galerii Echo Katowice planujemy rozpocząć w styczniu 2016 roku, a otwarcie przewidujemy na jesieni 2017 roku. Pod koniec maja został uchwalony plan miejscowy dla terenu pod inwestycję. Natomiast pozwolenia na budowę obiektu spodziewamy się uzyskać we wrześniu-październiku br. – mówi redakcji Retailnet.pl Marcin Materny dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Galeria Echo Katowice powstanie na działce o powierzchni 54 tys. mkw. Obiekt będzie oferował 42 tys. mkw. powierzchni handlowej i rozrywkowej rozlokowanej na 3 poziomach. Program galerii oprócz sklepów i punktów usługowych najbardziej znanych sieci i supermarketu, zakłada także 7-salowe kino, klub bilardowy, strefę zabaw dla dzieci, korty do squasha i badmintona, restauracje z tarasami, a także centrum medyczne. Całość uzupełni przestronny plac zewnętrzny z miejscami do odpoczynku, skate parkiem, a zimą z lodowiskiem.

– Katowice wyraźnie są podzielone na część północną i południową, a to za sprawą autostrady, która biegnie przez miasto. Dlatego mamy dwa wydzielone obszary handlowe. Część północna z wysokim wskaźnikiem nasycenia, który wynosi 1200 mkw. na 1000 mieszkańców. Natomiast południowe dzielnice Katowic nie maja żadnego obiektu handlowego i dlatego podjedliśmy decyzję o budowie Galerii Echo Katowice – dodał Marcin Materny.

Wizualizacja Galerii Echo Katowice
Wizualizacja Galerii Echo Katowice

Galeria Echo Katowice powstaje w południowej części Katowic, przy ul. Tadeusza Kościuszki – jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta, trasie, którą przejeżdża nawet 15 tys. samochodów na godzinę. Przed powstaniem konceptu centrum, potencjał jego lokalizacji został dokładnie przeanalizowany. Badania przeprowadzone przez GfK Polonia potwierdziły atuty południowej części Katowic. Przestudiowano także oczekiwania zarówno mieszkańców, jak i najemców.