Kawiarnia Costa Coffee

Sieć kawiarni Costa Coffee powiększa się o nowy lokal w Krakowie. Kawiarnia znajduje się na poziomie 1 w pasażu wodnym Galerii Krakowskiej.

Do dyspozycji gości przeznaczony został przestronny lokal z dużym ogródkiem. W ofercie kawiarni, poza kawą, znajdują się także napoje oraz rozbudowane menu ciepłego i zimnego asortymentu oraz desery.

Powierzchnia kawiarni to 150 mkw., a powierzchnia ogródka w pasażu 45 mkw. Łącznie nowo otwarty lokal pomieści 110 osób.

Costa Coffee w Galerii Krakowskiej to czwarta kawiarnia tej kultowej marki w Krakowie. Jak zapowiedział w marcu 2015 r. w rozmowie z portalem Retailnet Michał Nowak, Property & Expansion Directora sieci Costa Coffee, w tym roku rozwój sieci nabierze szybszego tempa. Zgodnie z zapowiedziami, do końca wakacji w stolicy Małopolski ma funkcjonować łącznie 9 kawiarni Costa Coffee. Z kolei do końca 2015 r. w całym kraju działać będzie 115 lokali.

W ostatnim czasie spółka CHI Polska, właściciel sieci w Polsce, informowała o otwarciach nowych placówek także m.in. we Wrocławiu, gdzie uruchomiono 11 lokal w mieście. Nowa placówka mieści się w Pasażu Grunwaldzkim.

Obecnie marka na całym świecie ma już ponad 3 tys. kawiarni. W Polsce, zarządza siecią 108 kawiarni zlokalizowanych w całym kraju.