metro group emmas enkel

metro group emmas enkel

Retailer Emmas Enkel we współpracy z Real rozpoczął sprzedaż za pośrednictwem cyfrowego sklepu na kampusie Metro Group w Dusseldorfie. Podstawą działania sklepu jest duży ekran, wyświetlający 3,5 tys. produktów sklepu.

Samoobsługowy sklep został usytuowany nieopodal restauracji pracowniczej na kampusie Metro Group. Klienci mogą korzstać z ekranu, zaprojektowanego na wzór stoiska sklepowego. Na ekranie wyświetlane są sezonowe produkty spożywcze, które mogą być skanowane i zamawiane bezpośrednio przez aplikację mobilną. Emmas Enkel dostarcza zamówienia złożone na terenie kampusu do domów klientów, jeśli mieszkają w Dusseldorfie. Główną zaletą koncepcji Emmas Enkel jest to, że klienci mogą skorzystać z możliwości zrobienia szybkich zakupów w drodze do pracy lub podczas przerwy. “Dzięki temu pomysłowi, możemy zaoferować 3,5 tys. pracownikom Metro Group w Dusseldorfie szybki sposób na zrobienie zakupów w dogodnym położeniu,” powiedział Sebastian Diehl, współzałożyciel Emmas Enkel.

Wirtualny sklep

Sezonowe produkty promowane są przez Emmas Enkel na cyfrowej ścianie wirtualnego stoiska. Obok produktów znajduje się informacja o cenie oraz kod QR. Przy użyciu aplikacji mobilnej Emmas Enkel, można umieszczać zakupy w wirtualnym koszyku po przeskanowaniu kodu. Można je również zamawiać za pomocą aparatu fotograficznego, zainstalowanego w smartfonie. Płatność za pomocą karty kredytowej, PayPal lub bezpośredniego transferu dokonywana jest bezpośrednio przez sklep internetowy Emmas Enkel.

Wśród gamy 3,5 tys. produktów znajdują się m.in. świeża żywność i regionalne specjały. Jeśli zamówienie będzie złożone przed godziną 11 rano, klienci mogą oczekiwać dostawy do domu jeszcze tego samego dnia. W innym przypadku, Emmas Enkel dostarcza towar po 15.00 do odbioru w punkcie na terenie kampusu Metro Group.

Współpraca z Metro Group

“Jesteśmy dumni z tego, że współpracujemy z młodą innowacyjną firmą, która jest zaangażowana w realizację tego nowego pomysłu. Emmas Enkel jest typowym przykładem przedsiębiorstwa, które wprowadza fundamentalne i konieczne zmiany, jakim podlega nasz rynek,” powiedział Gabriele Riedmann de Trinidad, Dyrektor ds. innowacji w Metro Group.

Emmas Enkel prowadzi już sprzedaż osiedlową i internetową w Dusseldorfie, Essen i Berlinie. Planuje ekspansję koncepcji sprzedaży internetowej na tereny osiedlowe w innych miastach w Niemczech jeszcze w tym roku.